На Яворівщині депутати від “Європейської Солідарності” вимагають відремонтувати дорогу до сіл

logo


Фото з відкритих джерел

image

Депутати Яворівської районної ради та Новояворівської міської ради від фракції «Європейська солідарність» звернулись до Львівської обласної ради щодо ремонту дороги у селах Бердихів та Мужиловичі.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив депутат Яворівської районної ради Сергій Задорожний, пише “Четверта студія”.

Як йдеться у депутатському зверненні, дорога до села Бердихів, яка знаходиться поблизу траси “Львів-Краківець”, перебуває у жахливому стані.

“До села доступності по цій дорозі немає. В селі Бердихів розташовані підприємства (“Явір інвест”, “Явір ВВМ”, та ще біля десятка інших), а також відпочинковий комплекс Бердихівське озеро, яке, у свою чергу, приваблює багато відпочиваючих. У зв’язку з тим, що доїзд до села Бердихів у жахливому стані, ці підприємства та відпочинковий комплекс не використовують свій потенціал на повну потужність, що в свою чергу призводить до зменшення надходжень у місцевий бюджет. Ці підприємства готові долучитись до співфінансування ремонту даної дороги”, – йдеться у зверненні.

Депутати також просять обласну раду допомогти відремонтувати дорогу в селі Мужиловичі.

“Село Мужиловичі розташоване обабіч траси “Львів–Краковець” (номер дороги С 142002) на відстані 7 км. У свій час поселення було осередком кількох культур (української, німецької, польської, єврейської). Німецьке населення, що проживало тут від 1783 по 1944 рр. мало низку організацій, школу, кірху, управління. Коли український народ в модерний час вчергове виборював право на Державність, до яворівського війського куреня увійшли уродженці німецького поселення в Мужиловичах Северин (поручник УГА) та Йоган Байгерти. Старшиною в УГА був і уродженець мужиловицького німецького поселення Йосиф Месінгер.

Сьогодні їх нащадки часто відвідують Мужиловичі, зокрема руїни кірхи, цвинтар. Кожного року відвідує понад 2300 осіб з Німеччини, Канади, Америки (родичів тих сімей, які проживали у с. Мужиловичі)”, – йдеться у зверненні.

Також відзначається, що Мужиловицька сільська рада виконала роботи по освітленню села, ремонту тих доріг, які ведуть до костела, цвинтаря, колишнього німецького Народного дому тощо.

“Однак найважливіше питання – це ремонт дороги Віжомля-Прилбичі на ділянці Прилбичі-Мужиловичі (номер дороги С 142002). Протяжність ділянки – 3,3 км. У 2019-2020 роках частину дороги було відремонтовано, але не завершено. Від імені громади просимо Вас допомогти у вирішенні даних питань. Адже доїзд до сіл складний не тільки місцевим мешканцям, працівникам та й туристам”, – йдеться у зверненні депутатів.

Коментарі

Позначки: Європейська Солідарність, Задорожний, ремонт доріг