На кордоні з Польщею сотні людей перекрили дороги: чого вимагають (Відео)

logo
163128_na_kordoni_z_polweju_sotni_ljudej_perekri.jpeg


На кордоні з Польщею сотні людей перекрили дороги
На кордоні з Польщею сотні людей перекрили дороги

5 канал

Львів

10.01.2018 20:15

З українського боку кордону швидко утворилася черга у близько 2 кілометри

Кілька сотень людей мітингували на українсько-польському кордоні проти запровадження митних змін. Поблизу пунктів пропуску “Шегині”, “Рава-Руська”, “Краковець” у Львівській та “Ягодин” у Волинській області люди безперервно ходили пішохідними переходами та блокували рух транспорту на в’їзд та виїзд з України.

10 ранку. Перед пунктом пропуску на українсько-польському кордоні – затори. Дорогу мітингувальники перекрили за півсотні метрів від пункту пропуску “Шегині”. З українського боку кордону швидко утворилася черга у близько 2 км.

За темою

На пішохідному переході кількадесят людей безперервно ходять переходом. Вони пропускають лише пасажирські автобуси та автомобілі, в яких маленькі діти. Натомість решта водіїв блокуванням дороги обурені.

У такий спосіб виступають проти змін до митного законодавства. “Я купив собі щось на 100 євро, в Польщі наприклад . Продуктів, ще щось купив, з побутової техніки. І я мушу сидіти 24 години у Польщі, щоб я його міг привести на Україну. Я не каже за 1 тис. євро, за 10 тис. євро, а за 100 євро всього-на-всього”, – обурюється учасник акції Іван.

Зміни до законодавства, які набрали чинності з нового року, вимагають від тих, хто часто ввозить велику кількість товарів з-за кордону, сплачувати мито. Ті, хто виїжджає частіше, ніж раз на добу, можуть безмитно ввозити товарів на суму не більше 50 євро

“Для автомобільних пунктів пропуску 500 євро і 50 кг, але при умові, що особа перебувала за кордоном 24 години і може провозити у такій кількості товари один раз на 72 години”, – пояснює в.о. начальника митного поста ДФСУ “Шегині” Сергій Панчук.

Акція тривала кілька годин. Її учасники назвали попереджувальною. І пообіцяли масштабніші протести, якщо нововведення не скасують.

Марта Шикула, Євген Радіон, “5 канал”

Відео за темою

Дивіться також фотогалерею:

На Закарпатті силовики влаштували масштабну облаву на контрабандистів: як це було – ФОТО


А поділитися?