На Львівщині напрацьовують план заходів з реалізації обласної програми психічного здоров’я у громадах

logo


Львівщина – перша в Україні область, де запровадили таку програму на регіональному рівні.

6 листопада у Львівській ОВА відбулася організаційна нарада щодо реалізації у громадах Львівщини Комплексної програми охорони психічногоздоров’я та психосоціальної підтримки цивільного населення у Львівській області (Програми).

У нараді взяли участь заступник начальника Львівської ОВА з гуманітарних питань Іван Собко, радниця начальника ЛОВА, керівниця Координаційного центру підтримки цивільного населення при ЛОВА, керівниця робочої групи з реалізації Програми Галина Бордун, керівники департаментів охорони здоров’я, соціального захисту, освіти і науки ЛОВА, а також члени робочої групи.

Як зазначив Іван Собко, дляреалізації Програми в громадах перш за все важливо:

сформувати маршрут пацієнтів у межах блоку охорони здоров’я (отримання медичної допомоги);сформувати координацію та маршрутизацію клієнтів у межах блоку психічного здоров’я;у межах блоку освіти: організувати проведення спеціалізованих навчань з психології та директорів шкіл і вчителів.

Зокрема, у перших тижнях грудня відбудуться зустрічі з керівниками усіх громад області для проговорення перших кроків зреалізації Програми на місцях.

«Підтримуючи всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?», за допомоги партнерів з громадських та професійних спільнот, Львівська обласна військова адміністрація робить поетапно все, щоб програма охорони психічного здоров’я на Львівщині була втілена в життя. Починаємо з того, щоб програма реалізовувалася не тільки у великих містах, а й в менших громадах, аби психологічна допомога була доступною і зрозумілою для населення.

Важливим факторомпідвищення доступності соціальних послуг у сфері турботи про психічне здоров’я є інформування населення про зміст та надавачів таких послуг. Це одне з питань, яке обговоримо з керівниками громад у грудні», – наголосив Іван Собко.

«Наша ключова мета – це допомогти людям отримати знання, скоординуватися, мати інформацію про перескерування і створені центри психосоціальної підтримки на карті Львівщини.

Наша основна ціль в межах програми щодо освіти: щоби батьки, вчителі, діти отрималипевні знання про першу психологічну допомогу, та інформацію про те, куди звертатися, як можна допомогти собі, що треба знати про стрес, і про ті виклики, які ми сьогодні маємо.

У межах блоку освіти нашою ціллю є також проведення спеціалізованих навчань уже практикуючих психологів. Нам вдалося вже провчити 400 людей спільно з Українським католицьким університетом  і центром психічного здоров’я «Коло сім’ї». Уже у грудні плануємо окреме навчання для вчителів, щоб вони отрималивузькоспеціалізовані знання по першій психологічній допомозі», – розповіла Галина Бордун.

Вона також зазначила, що ключовою стратегією в межах Програми у блоці «Соціальний захист» є розширення в громадах мережі людей старшого віку і людей з інвалідністю, які розуміли б, куди вони можуть звертатися за допомогою, де знаходяться центри допомоги для них, а також створення в громадах центрів дозвілля для цієї категорії людей і проведення спеціалізованих навчань в громадах для людей старшоговіку по догляду, щоб люди могли доглядати свою ж категорію людей для соціального супроводу.

Додамо, що на  Львівщині з ініціативи начальника Львівської ОВА Максима Козицького розпочали  створювати систему психосоціальних послуг (карта).

Ви можете зателефонувати за номером Гарячої лінії Львівської області 112  чи самостійно знайти центр допомоги у вашій громаді (психологічна, юридична чи інша допомога). Детальніше – тут.

Нагадаємо, Комплексну програму охоронипсихічного здоров’я та психосоціальної підтримки цивільного населення у Львівській області на 2023 – 2026 роки презентували у вересні цього року. Львівщина – перша в Україні область, де напрацювали таку програму на регіональному рівні.

Читати далі

Wednesday November 8th, 2023

На Львівщині вперше в Україні запрацювала система «check-in – сheсk-out» в обласному громадськомутранспорті

Wednesday November 8th, 2023

Триває виплата компенсації власникам житла в області, які прийняли переселенців

Wednesday November 8th, 2023

У двох районах Львівщини виставили на онлайн-аукціон земельні ділянки

Tuesday November 7th, 2023

Львівська ОВА запрошує молодих людей взяти участь у стажуванні

Tuesday November 7th, 2023

Львівськіготелі впроваджують принцип «нуль відходів»

Monday November 6th, 2023

Польські перевізники заблокували три пункти пропуску на Львівщині. Відео

Monday November 6th, 2023

Львівські готелі впроваджують принцип «нуль відходів»

Monday November 6th, 2023

Комісія Львівської ОВА скасувала ремонт внутрішньодворових доріг в Червоноградській громаді на 1,4 млн гривень

SundayNovember 5th, 2023

Польські перевізники до 3 січня можуть блокувати кордон для українських вантажівок – бояться конкуренції

Friday November 3rd, 2023

Нове медичне обладнання та реновація відділень: триває капітальний ремонт Дрогобицької міської лікарні