На Львівщині публічну бібліотеку ХІХ століття перетворили на центр спільнотворення (ФОТО)

logo


Автори намагалися зберегти автентичність будівлі – тут відреставрували оригінальні двері, паркет та п’єци

Бібліотеку ХІХ століття перетворили на громадський простір

Городоцьку публічну бібліотеку у Львівській області перетворили на центр спільнотворення. Проєкт відбувся у межах конкурсу для громад від Cedos та Western NISEnterprise Fund на створення просторів, де місцеві жителі можуть збиратися разом, долучатися до культурних й публічних подій та співпрацювати. 

Новим простором можуть користуватися люди з різних соціальних груп. Основною метою проєкту було залучення містян до спільної реалізації центру.

До цього тут працювала філія дитячої бібліотеки, але її планування небуло універсальним, тож приміщення перепланували – тепер тут можна вільно переміщатися усіма кімнатами. Проєкт орієнтований на кращий світовий досвід громадських центрів, де основними принципами є інклюзвиність, багатофункціональність та універсальність.

У Варшаві планують побудувати бібліотеку на станції метро (ВІЗУАЛІЗАЦІЇ)

Водночас автори намагалися зберегти спадщину минулих років та автентичність історичної будівлі. Зокрема, у будинку збережені та відреставровані двері, паркет, п’єци (печі, які є основною системою опалення). Також була законсервована оригінальна цегла, знайдена на одній зі стін.

Робота над проєктом розпочалася з триденного воркшопу у Львові, в просторі артцентру Jam Factory. Там відбулося знайомство з командою бібліотеки, були сформовані графік проєкту, функціональне зонування простору та зафіксовано очікувані результати.

У процесі робіт вдалося провести освітні практики зі студентами Харківської школи архітектури й Українського католицького університету та два архітектурних воркшопи. Під час відкриття простору команді надійшло кілька пропозицій від благодійників щодо інвестування у збереження будівлі. 

Цікаво про будівництво: як освітлення може трансформувати ваш будинок та настрій: чи є ідеальнерішення?

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build PortalФото: МихайлоЛукащукДжерело: hmarochos. kiev. ua

Похожие статьи:

10.05.2024

4393

Проживання буде безплатним або до 100 доларів нагостя. Унікальний простір створив цьогорі…