На Львівщині стартував сезон любительського лову раків

logo


За незаконне добування раків передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальноївідповідальності.

З липня стартував сезон любительського лову раків. Заборона на вилов раків, яка діяла з кінця минулого року, знята від початку липня у більшості регіонів країни (за винятком водойм дністровського басейну Одещини).

Державне агентство з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм закликає дотримуватися правил любительського рибальства і попереджає про суворі санкції за їх порушення.

Одній особі за добу можна впіймати 30 раків. При цьомумінімальний розмір рака, який дозволено ловити рибалкам становить 9-11 см (в залежності від водойм). Також забороняється ручне збирання раків у темний час доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

За незаконне добування раків передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3332 грн.

Як зазначає т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Оксана Війтик, дотримання правил рибальства допоможе зберегти популяцію раків і забезпечити екологічну рівновагу у водоймах. Тож пам’ятайте про відповідальність перед природою!