На Львівщині створять чотири пралісові пам’ятки та парк-пам’ятку садовому мистецтву

logo


Суспільство

Українські полярники спостерігають за «шпигунством» горбатих китів: фото

Опубліковано

2 години тому

30.06.2024

Українські полярники з Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) продемонстрували унікальну поведінку горбатого кита, відому як spyhopping, або «шпигунство».

Про це повідомляє НАНЦ.

Фото: НАНЦ.

Під час «шпигування» кит займає вертикальне положення у воді або трохи під кутом, тримаючи над поверхнею голову й очі. Оскількиголова становить чверть тіла горбатого кита, що зазвичай досягає довжини 15 метрів, така позиція дозволяє йому досліджувати, що відбувається на поверхні.

Фото: НАНЦ.

Читати також:«Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Полярники зафіксували на відео момент, коли горбатий кит виринув, щоб поцікавитися діяльністю дослідників у човні.

Вивчення китів є одним із напрямків роботи вченихна станції «Академік Вернадський». Дослідження включають фотоідентифікацію, відбір біопсій та запис звуків китів.

Окрім горбатих китів, така поведінка властива косаткам, які часто «шпигують», обстежуючи крижини в пошуках тюленів і пінгвінів. Знайшовши здобич, вони змивають її з льоду хвилями води, а потім з’їдають.

Нагадаємо, що українцістворили Telegram-бота, що нагадує про вимкнення світла.

Фото: НАНЦ.

Суспільство

СБУ показали POV-кадри деокупації острова Зміїний (ВІДЕО)

Опубліковано

3 години тому

30.06.2024

Два роки тому українським захисникам вдалося«зачистити» острів Зміїний від російсько-окупаційних військ, забезпечивши контроль над важливою точкою в акваторії Чорного моря.

Про це повідомляє Служба безпеки України (СБУ).

У червні позаминулого року спецпризначенці відділу «А» СБУ, спільно з бойовими побратимами зГУР Міноборони та ЗСУ, провели надзвичайно важливу операцію. Вона складалася з кількох стадій і мала стратегічне значення, адже результати цієї акції дозволили поступово витіснити ворожий флот із вод Чорного моря.

Читати також: В Україні запускаютьсерійне виробництво БПЛА з дальністю понад 1000 км.

В СБУ акцентували:

«Спецоперація зі звільнення Зміїного стала прикладом безмежної хоробрості та професіоналізму наших воїнів Сил безпеки та оборони України. Пам’ятаємо Героїв України, які віддали свої життя в цій битві.»

Нагадаємо, що в Україніпредставили прикрасу «Скіфське золото»: як воно виглядає.

Фото: Служба безпеки України (СБУ).

Суспільство

Урядзбільшить навчання військових, медиків, будівельників і педагогів

Опубліковано

4 години тому

30.06.2024

Уряд України збільшив державне замовлення на підготовку військових, медиків, будівельників, педагогів, транспортників і робітничих кадрів у 2024 році.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Державне замовлення булорозширено для підготовки фахівців в окремих галузях з метою відповідати потребам ринку праці. Це стосується таких сфер, як охорона здоров’я, воєнні науки, національна безпека і безпека державного кордону, транспорт та будівництво, легка промисловість та інших.

Читати також: В Україні запускають серійне виробництвоБПЛА з дальністю понад 1000 км.

Зокрема, у галузі «Охорона здоров’я» держзамовлення збільшили на 1 112 осіб, а у сфері «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону» – на 640 осіб. Також за спеціальностями: «Медицина» – на 523 осіб, «Терапія та реабілітація» – на 314 осіб, «Медична психологія» – на 90 осіб, «Технології медичної діагностики та лікування» – на 44 осіб.

Це рішення допоможе забезпечитикраїну висококваліфікованими фахівцями, які зможуть ефективно виконувати свої обов’язки у критично важливих сферах.

Нагадаємо, що в Україні представили прикрасу «Скіфське золото»: як воно виглядає.

Фото: Мінекономіки.