На Львівщині триває звірка достовірності бази оподаткування нерухомого майна

logo


Станомна сьогодні звірку між органами місцевого самоврядування та податковими органами вже завершили на 80-90 відсотків.

Як розповіли у департаменті фінансів Львівської ОВА, суттєве зменшення фінансового ресурсу місцевих бюджетів у зв’язку із стовідсотковим зарахуванням до державного бюджету податку на доходи фізичних осіб із військових змушує шукати інші джерела наповнення бюджетів територіальних громад. Одним із таких джерел, безсумнівно, є майнові податки, насамперед, податокна нерухоме майно, відмінне від землі, та плата за землю.

Сьогодні у Головному управлінні Державної податкової служби у Львівській області відбулася чергова нарада з вирішення проблемних питань з адміністрування майнових податків. Окрім представників фіскальної служби, у нараді взяли участь керівники департаменту фінансів та управління з питань цифрового розвитку облдержадміністрації, а також начальники фінансових органів низки територіальних громад області.

За словами директорадепартаменту фінансів Львівської ОВА Олега Демківа, ще навесні 2023 року за підтримки ОВА департамент фінансів ініціював проведення звірки між органами місцевого самоврядування та податковими органами в частині достовірності бази оподаткування нерухомого майна.

«Це дало старт копіткій і педантичній роботі, результати якої далеко не завжди помітні одразу ж. Проблем у згаданій ділянці вистачає як у „фіскалів”, а саме – недостатня якість відповідного програмного забезпечення, відсутністькоштів на поштове надсилання податкових повідомлень платникам, нестача кадрів, так і в місцевих радах через відсутність повноважень щодо адміністрування платежів.

Та все ж поступово проблеми вирішуються. Учасники сьогоднішньої наради погодились із цим, а також окреслили вектори роботи, яку ще необхідно зробити – на сьогодні звірку вже провели на 80-90 відсотків.

А найкращим доказом доцільності цієї роботи є наступний красномовний факт – за підсумками 2023 року у рейтингу регіонівУкраїни за динамікою надходжень плати за землю та нерухомого майна Львівщина посідала 8 та 15 місця відповідно. За перше ж півріччя цього року – 4 та 9 місця відповідно», – зазначив Олег Демків.