На Львівщині вулицю біля госпіталю зробили безбар’єрною: для чого це рішення

logo


Фото: Львівська міська рада

У Винниках, що на Львівщині, вулицю Івасюка біля госпіталю ветеранів війни та репресованих, облаштовували відповідно до вимог безбар’єрності.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись наЛьвівську міську раду.

У чому проблема?

Вулиця Івасюка веде від госпіталю ветеранів війни та репресованих до центру міста. Відповідно нею щодня користуються поранені військові, їхні родичі, відвідувачі, серед яких чимало маломобільних людей.

Щоб потрапити донайближчих магазинів, пацієнтам госпіталю доводилося пересуватися непридатним для коліс тротуаром, переїжджати бордюри. Це складно було робити з супроводом, а самотужки – неможливо.

Яке рішення?

Дану вулицю зробили максимально безбар’єрною: частину тротуару облаштували відповідно до норм із доступності. Також тут обладнали пониження на переходах. Роботи виконали на замовлення Личаківськоїрайадміністрації.

Визначити місця, де є найбільше потреба в доступності, допомогли в Офісі Львівської громади у Винниках.

вулицю біля госпіталю зробили безбар'єрною

Фото: Львівська міська рада

Як це працює?

Варто зазначити, що торік у Львівській громаді понизили загалом 1237 тротуарів біля пішохідних переходів та заїздів-виїздів на магістральних вулицях. Найбільше таких понижень провели у Шевченківському районі міста.

Крім того, роботи з безбар’єрності тривають і в інших громадах Львівської МТГ. До прикладу, у Рясне-Руському вже облаштовували пандус, який веде до Офісу громади та амбулаторії. Першими переваги відчули мами з дитячими візочками, які відтепер без перешкод можуть заїхати в приміщення офісу чи амбулаторії разом з візочком.

Нагадаємо, що більшість житлових будинків в Україні не відповідає нормам безбар’єрності. Враховуючи, скількилюдей щоденно отримують різні поранення через війну, давно існуюча проблема стає ще серйознішою. В Україні запустили опитування про рівень безбар’єрності будинків.

Окрім того, Рубрика писала, що ситуація з безбарʼєрністюукраїнських та, зокрема, столичних закладів освіти була складною і до повномасштабної війни.Проте зараз реальність така, що: серед студентів/-ок, викладачів/-ок та персоналу, побільшає людей, які мають інвалідність або певні травми, отримані внаслідок бойових дій, обстрілів тощо.

Відтак, реагувати та змінювати ситуацію з недоступним освітнім простором стало необхідністю. Читайте як це зробити у нашому матеріалі:”(Не)доступність київських університетів: як зробити освітній простір безбарʼєрним та інклюзивним”.

Київська активістка малює надписи крейдою на асфальті, щоб привернути увагу добезбар’єрності. Дівчина, пересуваючись містом, почала підписувати ті місця на тротуарах, які не придатні для людей на візках.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.