На Львівщині викрили холдинг, який ухилявся від сплати податків: завдано збитків бюджету на понад 50 млн грн

logo


Близько 2 тис. співробітників закладів, які входять до холдингу, отримували заробітну плату двома частинами: одна – офіційна, мінімальна зі сплатою всіх обов’язкових платежів, а інша – неофіційна. Внаслідок таких дій бюджету спричинено багатомільйонні збитки.

Правоохоронці викрили схему ухилення від сплати податків холдингом, до якого входить понад 50 ресторанів та торгових точок. Про це 17 жовтня повідомили в Офісігенерального прокурора.

Викрили схему ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах холдингом, до складу якого входять понад 50 ресторанів та торгових точок по всій території України.

За даними слідства, службовці окремого холдингу, діючи за попередньою змовою з невстановленими наразі особами, впровадили злочинну схему ухилення від сплати податків.

Фото зі сторінки Офісу генерального прокурора Фото зі сторінки Офісу генерального прокурора

Відповідно до неї близько 2000 співробітників закладів, що входять до холдингу, отримували заробітну плату двома частинами: одна – офіційна, мінімальна зі сплатою всіх обов’язкових платежів, а інша – неофіційна. Задля виплати неофіційної заробітної плати кожен співробітник під час приймання на роботу оформлював до картки для виплат заробітноїплати дублікат, який передавав до відділу кадрів.

Надалі, використовуючи цей дублікат, представник головного офісу холдингу зараховував другу частину заробітної плати кожному співробітнику через платіжні термінали, зазначаючи у призначенні платежу “власне поповнення рахунку”. У такий спосіб компанія ухилялась від сплати військового збору, Єдиного соціального внеску, що має сплачувати підприємство, та ПДФО. Внаслідок таких дій бюджету спричинено багатомільйонні збитки.

Фото зі сторінки Офісу генерального прокурора Фото зісторінки Офісу генерального прокурора

Під час санкціонованих обшуків детективами БЕБ України у приміщенні головного офісу холдингу виявлено службову документацію, що свідчить про нелегальні господарські операції, необліковану готівку, чорнові записи, печатки суб’єктів господарської діяльності.

Досудове розслідування триває та здійснюється БЕБ. Вживаються заходи із встановлення розмірів спричинених збитків та осіб, які причетні до протиправної діяльності.

Насторінці Бюро економічної безпеки зазначають, що схему ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах холдингом, до складу якого входять 60 ресторанів та торгових точок, викрили у Львівській області. Орієнтовні збитки завдані державному бюджету складають понад 50 млн грн.

За попередньою інформацією, згадувані заклади не використовували РРО під час розрахунків та отримували оплату від клієнтів готівкою. Надалікошти передавали до головного офісу у Львові.

Нагадаємо, сьогодні, 17 жовтня, у Львові в офісі холдингу емоцій !Fest у Львові пройшли обшуки. Обшуки проводило Бюро економічної безпеки. Про них повідомив один зіспівзасновників холдингу Юрій Назарук. Основний вид діяльності цього холдингу − ресторани, надання послуг мобільного харчування. Додаткові види діяльності – виробництво какао і шоколаду, діяльність посередників у торгівлі харчовими продуктами та товарами широкого асортименту, діяльність туристичних операторів, надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, роздрібна торгівля напоями в спеціалізованих магазинах, надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортнихзасобів та інше.