На Львівщині викупили останню ділянку для будівництва об’їзної дороги Львова

logo


Політика

дороги Львівщини

Понеділок, 20 листопада 2023, 10:15

На Львівщині викупили
останню ділянку для будівництва об’їзної дороги Львова

дороги Львівщини

Львівська ОВА викупила всі земельні ділянки, передбачені для будівництва північної об’їзної дороги Львова.

Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький на своїй сторінці у Фейсбуці.

Станом на сьогодні з приватної власності у мешканців викупили всі
земельні ділянки, де мають збудувати північну об’їзну дорогу Львова. Загалом процес викупу землі тривав три роки.

“Останню ділянку для Північної об’їзної дороги Львова викупили. Над реалізацією цього проєкту Львівська РВА працювала три роки.

Нова дорога розвантажить Південний об’їзд Львова, зменшить кількість транзитного транспорту через місто і поліпшить екологічну ситуацію. Кошти на роботи нададуть Європейський банк реконструкції та розвитку та Європейський інвестиційний банк на
умовах співфінансування” – наголосив Козицький.

Нагадаємо, для будівництва північної об’їзної дороги Львова Львівська ОВА загалом запланувала викупити 52 земельні ділянки.

Дорогу зведуть, починаючи з села Бірки через Завадів, Зашків, Гряду і до Малих Підлісок. Ще у листопаді 2020 року Кабмін передбачив 16 млн грн, щоб викупити ці землі для будівництва північної об’їзної дороги Львова. А у грудні того ж року у Львівській ОВА затвердили розміри викупної ціни ділянок.

Будівництво
північної об’їзної Львова планували розпочати у 2021 році. Усі роботи фінансуватимуть із кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку, який виділив Україні на дороги 450 млн євро кредитних коштів і які Верховна Рада схвалила ще в кінці серпня 2020 року. 

Рішення про залучення кредиту від ЄБРР уряд ухвалив на початку листопада 2019 року. Тоді на будівництво 23 кілометрів дороги передбачили 80 млн євро і вона мала мати
чотири смуги руху.