На Львівщині запрацював центр операторів безпілотних апаратів

logo


Суспільство

У Меджибожі відкрили притулок для людей, які постраждали від домашнього насильства

Опубліковано

13 хв. тому

08.02.2024

У Меджибізькій територіальній громаді на Хмельниччині запрацював притулок для людей,які постраждали від домашнього насильства.

Про це повідомили у Хмельницькій обласній військовій адміністрації.

У закладі є повністю обладнана кухня, ванна кімната, дитяча ігрова, кімнати для комфортного перебування. Прихисток знаходиться при Центрі надання соціальних послуг.

«На створення такого притулку з державного бюджету було виділено 5,3 мільйона гривень, ще 2,9 мільйона — виділила Меджибізька громада. Також були залучені два мільйони гривень від ООН. За ці гроші зробиликапітальний ремонт, закупили обладнання, матеріали, меблі», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Культура зґвалтування, або Чому ми досі виправдовуємо сексуальні злочини

Прихисток розрахований на дев’ять ліжкомісць — шість дорослих та три дитячих.

Тут можуть знаходитись особи, які постраждали від домашнього насильства, відторгівлі людьми та переселенці.

На Хмельниччині це вже четвертий притулок, який відкрито за кошти державної субвенції. Попередні три знаходяться у Хмельницькому, Красилові та Волочиську, додала Лілія Остапішина.

Нагадаємо, на Львівщині запрацював притулок для жінок, які постраждали від домашнього насилля.

ТакожМінсоцполітики запустило дашборд «гарячих ліній» із запобігання домашньому насиллю.

Фото: Хмельницька обласна державна адміністрація/фейсбук.

Суспільство

Національний заповідник «Києво-Печерська лавра»отримав земельні ділянки у постійне користування 

Опубліковано

43 хв. тому

08.02.2024

У четвер, 8 лютого депутатиКиївради ухвалили рішення про відведення земельних ділянок заповідника «Києво-Печерська лавра» у постійне користування.

Про це повідомили у пресслужбі заповідника «Києво-Печерська лавра».

Зазначається, що понад 30 років земля, на якій розташовуються памʼятки національного та світового значення, не була законодавчо оформлена.

За це рішення на пленарному засіданні II сесії Київської міської ради IX скликання проголосували 70 столичних депутатів.

У заповіднику зазначають,що після того, як у квітні 2023 року вдалося розірвати договір з Монастирем, розв’язання земельного питання активізувалося. Його внесли до порядку денної столичної міськради.

Читайте також: Крізь очерет – до козацьких поховань, або Як я реанімувала міський трамвай №20 і розповідаюсправжню історію Одеси

«Депутати поставили крапку в земельному питанні щодо користування землею Києво-Печерської лаври Заповідником. Це дозволить Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» взяти повністю під охорону та контроль пам’ятки світового значення, які входять до об’єктів списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», — йдеться у повідомленні пресслужби «Києво-печерської лаври».

Останніми десятиліттями Лавра без належного оформлення земельної ділянки зазнала серйознихвтрат.

«Усім відомо про незаконну забудову та нецільове використання, і сьогоднішнє рішення може, власне, завершити цю історію….Це є першим кроком до повного повернення української лаври українському народу», — зазначив генеральний директор заповідника Максим Остапенко.

Нагадаємо, Велику Лаврську дзвіницю відкрили для відвідувачів уперше за 30 років.

Раніше ми повідомляли, що у заповіднику «Києво-Печерська лавра» запустили програму відновлення для військових.

Фото: Національний заповідник Києво-Печерська лавра/фейсбук.

Суспільство

Фонд енергопідтримкиУкраїни передав на Харківщину 18 трансформаторів

Опубліковано

55 хв. тому

08.02.2024

Фонд енергетичної підтримки України закупив та поставив на Харківщину 18 трансформаторів задлявідновлення електропостачання в області після російських обстрілів.

Про це повідомляється на сайті Енергетичного співтовариства.

«Після російського ракетного удару, що призвів до знеструмлення споживачів у Харківській області, Фонд енергетичної підтримки України оперативно закупив та поставив 18 трансформаторів струму, профінансованих шляхом внеску Німеччини через KfW,забезпечивши відновлення електропостачання в регіоні», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що «Харківобленерго» звернулося за терміновою допомогою до Фонду після того, як під час нещодавніх російських ракетних обстрілів було завдано значної шкоди обласній інфраструктурі електропостачання, що призвело до відключення електроенергії для населення та життєво важливих підприємств.

Читайте також: «Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

Про Фонд

Фонд енергетичної підтримки України був створений з метою наданняфінансової допомоги для відновлення критично важливої енергетичної інфраструктури України, пошкодженої внаслідок російських атак, та забезпечення безперервного функціонування енергетичного сектору країни.

Фонд управляється Секретаріатом Енергетичного співтовариства за рахунок внесків урядів, міжнародних організацій та корпоративних донорів. На сьогодні Фонд отримав 405 млн євро від Німеччини, Європейського Союзу, Швеції, США, Данії, Великої Британії, Швейцарії, Австрії, Іспанії, Бельгії таІсландії.

Нагадаємо, Сполучені Штати передали українським громадам 22 мобільні котельні для проходження зими в умовах війни, та готують нові такі поставки.

Також у Бучі на Київщині побудували нову котельню, яка забезпечить теплом 14багатоповерхівок.

Раніше ми повідомляли, що Миколаїв отримав три блочно-модульні котельні від Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

Фото: energy-community.org.