На Львівщині 1,7% споживачів газу уклали договори на техобслуговування внутрішньобудинкових мереж

logo


На Львівщині 1,7% споживачів газу уклали договори на техобслуговування внутрішньобудинкових мереж

На сьогодні ринкова вартість технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж складає 2170 грн на 60-квартирний будинок. В середньому це 3 грн на одну квартиру в місяць. До послуги технічного обслуговування будинкових мереж входять: випробування на щільність мережі під робочим тиском, огляд газопороводу та ревізія запірної арматури.

У зв’язку із прийняттям низки законодавчих актів, а зокрема Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості № 250 від 10 травня 2018 року, Наказу Міненерго № 190 від 27 липня 2018 року, Кодексу газорозподільних систем послуга з технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж стала ринковою.

Наразі спостерігається активність з боку активістів, які виступають проти підписання актів балансового розмежування з газорозподільними підприємствами. Такі дії (ОСББ, місцевої влади, власників нерухомості) пояснюються намаганням уникнути відповідальності за стан мереж у будинку і бажанням отримувати гроші співмешканців на утримання управителів та їх діяльності.

Читайте також

На Львівщині 1,7% споживачів газу уклали договори на техобслуговування внутрішньобудинкових мереж

На Рівненщині митника викрито на хабарах Сьогодні, 12:49

«Станом на травень у приватному секторі 76% мешканців підписали акти і лише 0,1% уклали угоди на обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Не надто краща ситуація з мешканцями багатоповерхівок: акти розмежування підписали 83%, а угоди уклали – 1,6%. Зараз ми вже не Станом на травень у приватному секторі 76% мешканців підписали акти і лише 0,1% уклали угоди на обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Не надто краща ситуація з мешканцями багатоповерхівок: акти розмежування підписали 83%, а угоди уклали – 1,6%», – зазначає директор технічний АТ «Львівгаз» Павло Сербан.

Відсутність регулярного технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж призводить до погіршення їх стану, а це може призвести до катастрофічних наслідків, адже газ – вибухонебезпечна речовина.

В компанії АТ «Львівгаз» сподіваються, що до початку опалювального сезону на Львівщині буде укладено 40-50% договорів на технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж і безпека газопостачання буде здійснюватися на постійні основі.