На Львівщині агрономи не поспішатимуть із сівбою гречки

logo


Цьогоріч агрономи чекатимуть оптимальних тепператур для посіву гречкиlikarski-roslini.net.uaЦьогоріч агрономи чекатимуть оптимальних тепператур для посіву гречки

Цьогорічні погодні умови на Заході України дозволяють агрономам дочекатись оптимальних температур для посіву гречки.

Посів гречки на Львівщині відбудеться не раніше другої половини травня, розповідають SuperAgronom.com місцеві агрономи.

Ризикувати із більш ранніми посівами раніше вже доводилось, якщо навесні відчувалась нестача вологи, говорять фахівці. Проте цього року запасів вологи зимового періоду та весняних опадів цілком достатньо, щоб дочекатись оптимальних температур для сівби теплолюбної гречки.

«Найкраще для посіву гречки, коли земля прогрівається на глибині загортання до +15°С і вище, але щоб при цьому вистачало вологи. Бо гречка любить і багато тепла, і достатньо вологи. У нас на Заході наче й вистачає опадів, але вони нерівномірні — бувають і тривалі посухи навесні, коли доводилось сіяти гречку раніше оптимальних строків, аби вхопити вологу. Тоді є ризик потрапити під заморозки», — говорить бувалий агроном Олександр Карпов.

Весна 2017 року, за словами агрономів Львівщини, видалася багатою на опади, тож запасів вологи у верхньому шарі ґрунту має вистачити до того часу, коли він добре прогріється.