На Львівщині циркулює один із мутованих типів коронавірусу

logo


image

На Львівщині циркулює мутований тип коронавірусу В1.1. Загалом в Україні є 5 видів коронавірусу.

Про це під час брифінгу у Львівській облдержадміністрації повідомила головна епідеміологиня області Наталія Тімко, передає Суспільне.

“Ми не визначаємо (Львівськитй лабораторний центр, —ред.), але позитивні зразки періодично скеровуються у лабораторію Центру громадського здоров’я і вони цей матеріал обробляють для проведення секвенування. Коронавірус типу В1. 1 є китайського походження. Типи зразків далі скеровуються”, — сказала Наталія Тімко.

Також за словами Тімко, зменшилась кількість людей, які звертаються до лікарів із симптомами COVID-19. За її словами, пацієнти менше звертаються до лікарів через святковий період. Однак можуть переносити коронавірус.

“Якщо до вас звертається пацієнт із будь-якою ознакою ГРВІ, скеруйте його на дослідження ПЛР. Коли буде позитивний результат, контактні з ними людьми мають перебувати 14 днів вдома”, — наголосила Наталія Тімко.

На Львівщині зараз очікують на вакцину. Кампанія вакцинації відбуватиметься у 4 або 5 етапів. Першими вакцинуватимуть медпрацівників.