На Львівщині державний лісгосп вирубав дерева «Галсільлісу» на мільйон гривень

logo


Працівники державного підприємства Дрогобицьке лісове господарство нахазяйнували на території своїх обласних колег на понад мільйон гривень. Вирубки лісівники не припиняли навіть після її виявлення, та збитки таки доведеться компенсувати. Господарський суд Львівської області, а тепер і Апеляційний суд прийняли рішення стягнути з державників усі кошти за зрізані дерева.

Ліс по обидва боки дороги біля села Уличне є у підпорядкуванні обласного підприємства «Галсільліс». Та два роки тому більш ніж півкілометрова ділянка потрапила під пилку державного підприємства Дрогобицьке лісове господарство. Помітив порушення під час об’їзду місцевий мисливствознавець з активістами.

«Звернули увагу в першу чергу на те, що попри дорогу з однієї сторони вирубуються елітні дуби, а з другої сторони вони не вирубуються. Було дуже чітко видно, що щось не те», — розповідає головний мисливствознавець Дрогобицького лісгоспу Василь Дмитришин.

Коли почали бити на сполох, 180 дерев вже перетворились на пеньки. Та держлісгосп вперто не хотів визнавати порушення.

«Ми були в той момент, як тільки розпочалась ця рубка. Виникло спірне питання, до кого належить цей ліс. Ми вирішили припинити цю рубку, на що не було здійснено ніяких дій, рубка не припинилась. Держлісгосп заявив, що це є їхня територія, вони проводять згідно з чинним виписаним лісорубним квитком цю рубку», — каже лісничий Дрогобицького лісництва «Галсільлісу» Ярослав Гірак.

За лісорубними квитками Дрогобицький лісгосп провів дві вирубки — так звану розчистку дороги та вибірково санітарну, начебто на своїй території.

«Вони собі видумали рубку, якої нема в природі, яка називається «розчистка лісової дороги». Значить на даний час, де ми стоїмо, немає ніякої лісової дороги. Якби люди не піднялися і це не припинили, «Галсільліс» мав би самовільну рубку, а вони би, офіційно маючи документи, вирізали ще би зі своєї сторони таку ж саму смугу, як тут, і в них було б це законно. А в «Галсільлісу» самовільна рубка», — каже мисливствознавець Дрогобицького лісгоспу Василь Дмитришин.

За позовом державної екоінспекції розпочався судовий розгляд у Господарському суді Львівської області. Нарахували збитків на суму понад мільйон гривень. Перша інстанція таки визнала провину державних лісників.

«Державне підприємство Дрогобицьке лісове господарство не мало жодного права проводити будь-які роботи на тій ділянці дороги без попереднього погодження з управлінням транспорту», — повідомив адвокат та активіст захисту лісу Орест Кулинич.

Дрогобицьке лісове господарство подало апеляцію. Захист будували на тому, що користувались старими картами та позначками ділянок.

«Немає одного з основних елементів складу злочину, а саме вини державного підприємства в нібито незаконній рубці. Ця рубка проведена відповідно до всіх дозвільних документів. Відсутня вина підприємства, оскільки наявний лист лісовпорядної експедиції, в якому зазначено, що нею невірно нанесена дорога», — пояснила адвокатеса Дрогобицького лісгоспу Лілія Рождественська.

Та аргументи держлісників Західний апеляційний господарський суд не переконали. Феміда зобов’язала таки відшкодувати кошти державі за зменшення лісового фонду.

«Рішення Господарського суду від 21 жовтня 2019 року у справі №914/1327/18 залишити без змін, апеляційну скаргу ДП Дрогобицьке лісове господарство — без задоволення, судові витрати покласти на скаржника», — зачитала рішення колегія суддів.

Дрогобицький держлісгосп наразі ще у роздумах, чи подавати касацію у Верховний Суд. Водночас поряд із ділянкою, де відбулась незаконна вирубка, стовпець державного лісгоспу й досі помилково стоїть на території «Галсільлісу».