На Львівщині хочуть створити меморіальний комплекс «Біль Саліни»

logo


МІСТО

Фото: lysty.net.ua

Депутати Львівської обласної ради звернулися до Кабінету Міністрів України та Міністерства культури та інформаційної політики України з проханням створити меморіальний комплекс «Біль Саліни» поблизу Добромиля. Про це повідомляють у пресслужбі облради.

У червневі дні 1941 року в урочищі Саліна працівники органів НКВС вбили близько 3600 осіб, соляна копальня була вщерть заповнена людськими тілами. Мешканці сусіднього села Солянуватки згадували, що до Саліни напередодні трагедії з Перемишля було пригнано арештантів. Під час екзекуції потужно працювали двигуни, аби заглушити постріли і крики катованих. Окрім того, згідно зі свідченнями місцевих жителів, з того самого Перемишля привезли вантажівками також і тіла вже вбитих людей. Коли катам не вистачало набоїв, людей били дерев’яними молотами і напівживими скидали в шахту, глибина якої сягає 100 метрів, – нагадують у ЛОР.

До слова, щорічно з 1990 року, в останню неділю червня, в урочищі Саліна відбувається пам’ятний мітинг-реквієм, на який з’їжджаються люди з різних регіонів України та з-за кордону. Цьогоріч вшанувати пам’ять закатованих там зібралися близько пів тисячі людей. Як це було – ТУТ.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.