На Львівщині хочуть відреставрувати костел, у якому хрестили митрополита Шептицького

logo


Будівля не перебуває на балансі місцевої влади, громада шукала власника об’єкту. Як розповідає староста села Терновиця, мешканці писали листи-звернення до греко-католицької архієпархії та до римо-католицької архідієцезії. Однак відповіді не було.

“Вкінці 2018-го року тут була створена релігійна громада костелу Святої Трійці і відповідно ми зупинилися і далі вже нічого не продовжували робити”, – каже староста Терновиці Світлана Шкарпінець.

Отець римо-католицької парафії у Яворові Марек Недзвецкі у телефонній розмові підтвердив, що костел належить їхній громаді, про його стан теж знають.

“Облдержадіміністрація передала нам костел. І ми думаємо над тим, щоб почати якісь ремонти. Громада там зареєстрована, статути зареєстровані і думаємо тепер, як це зробити, бо костел дуже зруйнований”, – каже настоятель Яворівського римо-католицького костелу Марек Недзвецкі.

Фото: Суспільне

Костел у Терновиці планують внести до списку нерухомих пам’яток

Комісія спадщини та туризму готує список об’єктів відновлення яких відбуватиметься за рахунок співфінансування з обласного бюджету та місцевого.

“Там є, я так розумію, аварійні елементи даху, але на це потрібно реагувати вже, там є питання безпеки, щоб воно не було розграбоване. Про це хтось мусить подбати. (Чи якесь освітлення, чи якесь відеоспостереження, чи якесь наповнення того об’єкту). Його можна починати вже зараз”, – розповідає голова обласно культурної спадщини та туризму Іван Щурко.

Також голова комісії розповів, що ініціюватиме зустрічі із римо-католицькою громадою, Новояворівської ТГ та місцевими мешканцями, аби вирішити як відновлювати костел та виготовити документацію для внесення будівлі у перелік нерухомих пам’яток.