На Львівщині кількість хворих на грип перевищила епідемічний поріг

logo


У Львові межу ще не подолано, але люди хворіють більше.фото: 4mama.ua

фото: 4mama.ua

За минулий тиждень у Львівській області на грип та ГРВІ захворіли 16 420 людей, що на 2390 випадків більше, ніж за попередній тиждень. Про це повідомляє лабораторний центр МОЗ у Львівській області.

Інтенсивний показник захворюваності становить 647,1 при епідемічному порозі 585,2, тобто епідпоріг перевищений на 6,2%. В області майже 60% хворих – діти віком до 17 років.

У Львові з 3 до 10 лютого захворіли 4484 людини, що майже на тисячу хворих більше за попередній тиждень. Інтенсивний показник захворюваності становить 579,4 при епідпорозі 685,89. Половина хворих – 49,8% – діти до 17 років. 

Протягом 6-го тижня року госпіталізовано з діагнозом   ГРІ в інфекційні стаціонари області 286 людей, з них 176 дітей віком до 17 років.

З початку епідсезону у лабораторії взяли 158 зразків матеріалу від хворих  із підозрою  на грип  та ГРІ, вірус грипу А визначено в 46 зразках (29,1%). Це А(Н1)-6, А(Н3)-15, також виявлено  риновіруси, віруси парагрипу ІІ, ІІІ та ІV типів,  аденовірус, коронавіруси, метапневмовіруси. Також досліджено 11 зразків матеріалу від померлих з підозрою на грип та ГРІ, в 2 зразках виявлено РНК вірусу грипу А.

Нагадаємо, цього року від грипу на Львівщині померли 51-річний чоловік та 66-річна жінка.

У лабораторному центрі МОЗ нагадують про правила, дотримання яких може вберегти від захворювання:

намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви,  тримайте дистанцію з іншими, щоб вберегти їх від хвороби. Уникайте місць скупчення людей, масових заходів. Одягайтеся за погодою. Стежте, щоб ноги не промокали, одежа захищала від холоду і вітру, носіть теплий головний убір та рукавички.
захворіли – лишайтеся вдома. Якщо можливо, візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип  та застудні інфекції швидко передаються іншим, тож  перебування хворого в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання ліктем або серветкою – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
намагайтеся не торкатися руками обличчя. На руках дуже багато мікробів та вірусів, торкаючись ними обличчя ви збільшуєте  шанси потрапляння їх в організм.
привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Регулярно провітрюйте приміщення. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою тривалістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною  вітамінізованою їжею.
якщо Ви захворіли не потрібно займатись самолікуванням, а зверніться до свого сімейного лікаря. Тільки лікар зможе правильно оцінити важкість  стану, поставити діагноз та призначити правильне  лікування.