На Львівщині міська рада залишилась без приміщення для роботи

logo


Міська рада Сколе з минулої п’ятниці, 1 лютого, працює в кількох кабінетах місцевого КП «Водоканал». Все тому, що договір оренди чотирьох кабінетів у будівлі районної державної адміністрації, які вона заселяла впродовж 27 років, закінчився. Тому з десяток службовців мерії «туляться» на 30-ти квадратних метрах поміж комунальниками, а документи підписують на кухні.

«Двірники приходять сюди з не найкращим запахом, а працівники водоканалу роблять викачку асенізаторною машиною», – розповідає секретарка Сколівської міської ради Надія Дмитришин.

Щодня у приймальню мерії навідується до півсотні осіб, мешканцям видають по 30-40 довідок.

«Тут тісно й незручно. Не можна нормально порозмовляти з тими, хто тебе обслуговує, спитати щось у них», – каже жителька Сколе Галина Коханець.

На вході до районної державної адміністрації стоять обмотані скотчем шафи й шухляди, які стояли в кабінетах міськради. Їх на коридор винесли у п’ятницю – після того, як дізнались, що сюди переїжджає районний відділ соцзахисту.

«У нас був лист від міської ради, що термін договору оренди закінчується 31 січня. В ньому мовилось про те, що вони не мають наміру продовжувати з нами цей договір. Відтак я доповіла про це керівництву райдержадміністрації і воно переселило нас сюди», – пояснила начальниця районного управління соцзахисту Оксана Барабаш.

Мер Сколе Володимир Москаль пояснює: виселив міськраду, бо вирішив помінятись приміщеннями зі Сокальським відділенням місцевої прокуратури.

«Площа кабінетів там становить 340 м2. У 2015 році, після реформування, я звернувся до них і пояснив: нас є 15 працівників, ми працюємо на 179 квадратах. Тому запропонував їм це приміщення і тодішній голова райадміністрації Ігор Свистун дозволив поселити тут прокурорів. Зрештою, на першому поверсі можна зробити окремий вхід, поставити на вікна ґрати і п’ятьом працівникам якраз буде нормально», – переконаний міський голова Володимир Москаль.

Прокуратура займає будинок, що розташований на вул. Данила Галицького, 37. Він перебуває на балансі міської ради й саме тут, на думку мера, мали би працювати його підопічні. Мовляв, і сесії можна організовувати, і кабінети просторіші. Та прокурори навідріз відмовляються звідси переїжджати, адже за свої гроші відремонтували фасад та замінили вікна.

Ідеальним для відділку прокуратури міська рада вважає приміщення, розташоване в самому центрі міста – на 216 квадратних метрів. Зараз воно пустує, адже кілька днів тому звідти з’їхав уже згаданий районний відділ соцзахисту. Однак прокуратура на це не погодилась, адже тут, мовляв, нема як обладнати режимно-секретну частину.

«Ще кімнати в занедбаному стані й потребують чимало капіталовкладення», – каже заступник керівника Стрийської місцевої прокуратури Петро Касприк.

Опозиційна до мера місцева депутатка Оксана Бондар показала журналістам ZAXID.NET Новин ще одне приміщення, де могла б працювати міськрада. Це колишній будинок районного автодору, розташований на вул. Шевченка, 1. Його мерія прийняла на свій баланс. Проте у жовтні минулого року перший поверх продали батькові міського голови за 420 тис. грн.

«Тут можна було мати свої кабінети, тим більше, що кошти на триповерхову будівлю виділили. Однак міський голова вирішив: вони мають піти на ремонт даху», – пояснила Оксана Бондар.

Питання із приміщенням для міськради залишається відкритим. Адже міський голова згоден переїхати лише у «прокурорський» будинок. Суперечка мерії та прокуратури за приміщення зараз у суді. Також судді розглядають дві справи проти Володимира Москаля, адже Сокальський відділок Стрийської місцевої прокуратури обвинувачує мера в хабарництві.