На Львівщині можуть закрити відділення лікарні, яке не відповідає нормам НСЗУ

logo


У Підкамінській громаді на Львівщині через невідповідність вимогам Національної служби здоров’я можуть закрити терапевтичне відділення лікарні. Через це медики протестують та звертаються до НСЗУ із проханням переглянути умови отримання ліцензії.

Підкаміська громада нараховує більше 10 тисяч людей. Усі вони можуть лікуватися у міській лікарні. Проте зараз лікарня не може підписати договір із НСЗУ, через це закривають терапевтичне відділення, до якого належить, зокрема, геріатричний центр.

На Львівщині можуть закрити відділення лікарні, яке не відповідає нормам НСЗУСуспільне Львів

На Львівщині можуть закрити відділення лікарні, яке не відповідає нормам НСЗУ

“По вторинці в нас закривається терапевтичне відділення, тому що ми не відповідаємо вимогам. Там потрібно дві посади лікарів-анестезіологів і відповідне устаткування. У нас в терапевтичному відділенні тривало були геріатричні ліжка. Це були старі одинокі люди, яких ми не мали де перевезти у зв’язку з тим, що в них відсутнє житло. Вони важкохворі і у них відсутні родичі, які би їх доглядали”, — каже директорка Підкаміської міської лікарні Ірина Миктюк.

Зараз у геріатричному центрі перебуває 10 людей. Серед них 66-річна Стефанія Дідик. Вона живе у центрі два роки. Сюди жінка потрапила з проблемами хребта та серця.

“Дома кого я маю, нікого не маю. Вже нога мене боліла, лікувала ногу. І тепер сюди перевели, бо дуже довго гоїлося мені. І так зосталася тут, шо я зроблю”, — каже пацієнтка Стефанія Дідик.

На Львівщині можуть закрити відділення лікарні, яке не відповідає нормам НСЗУСуспільне Львів

На Львівщині можуть закрити відділення лікарні, яке не відповідає нормам НСЗУ

За десятьма пацієнтами постійно доглядають 7 санітарок та 10 медсестер.

Щоб привернути увагу до своєї проблеми працівники лікарні вийшли на протест. У п’ятницю, 26 лютого, вони перекрили трасу Броди – Тернопіль. Протест тривав 5 годин. За словами голови Підкамінської громади Богдана Бутинського, зараз вони спільно з громадою шукають шляхи, як врятувати терапевтичне відділення.

“Ми будемо звертатися до керівництва обласної ради, адміністрації, міністерства, НСЗУ, проводити зустрічі і консультації, щоб такі лікарні як Підкамінська могли спростити умови для отримання ліцензії хоча би на ліжок 10”, — говорить Богдан Бутинський.

Таке звернення керівниця лікарні спільно з громадою готують до Національної служби здоров’я.

Львівські медики розповіли про стан після вакцинації від COVID-19