На Львівщині очікують поставку вакцини Moderna. Хто зможе вакцинуватися

logo


image

На Львівщині очікують поставку майже 60 тисяч доз вакцини Moderna, яка розроблена у Америці. Про це під час брифінгу в Львівській облдержадміністрації повідомив регіональний координатор з вакцинації Олег Когут.

Загалом для Львівщини передбачили 120 тисяч доз цієї вакцини.

“Вона розроблена на тій самій основі, що і вакцина Pfizer. Вакцина Модерна передбачена для організованих колективів, які будуть вакцинуватися у центрах, тому я думаю, що окрім CoronaVac, ми надаватимемо і її у центри вакцинації”, — сказав Олег Когут.

Щодо вакцини Pfizer, за словами Олега Когута, зараз на Львівщині є недостатня кількість цієї вакцини, аби розпочати масове щеплення проти коронавірусу.

“Буквально 15 липня ми отримали 8190 доз вакцини Pfizer. Але ми ще не завершили вакцинацію визначених для цієї вакцини груп. В першу чергу ми звертаємо увагу на вакцинацію тих людей, які отримали першу дозу. Тому ми резервуємо певну кількість вакцини саме для цього”, — пояснив Олег Когут.

Далі, за словами регіонального координатора з вакцинації проти коронавірусу, вакцинуватимуть колективи медиків та освітян. Також представників органів місцевої та виконавчої влади, органів місцевого самоврядування. Лише після цього вакцину Pfizer зможуть передати у центри вакцинації.

На Львівщині наразі немає даних про випадки штаму “Дельта плюс”. Як розповів Олег Когут, область передала деякі біологічні матеріали на дослідження у Київ та за кордон.

Що відомо про вакцину

Вакцину mRNA-1273 (Moderna) створила американська компанія Moderna. Виробляють її у штаті Массачусетс. Як і вакцину Pfizer/BioNtech, препарат Moderna створили на основі рибонуклеїнових кислот, обидві вакцини містять матричну РНК і дуже схожі між собою. Опинившись в організмі, матрична РНК потрапляє в клітину і починає синтезувати патогенно-специфічні антигени, які викликають імунну реакцію.

Вакцина Modernа не псується при зберіганні за стандартних температур холодильника +2..+8 градусів за Цельсієм. Під час клінічних досліджень розробники зафіксували найпоширеніші побічні реакції від вакцини – біль у місці щеплення, втома, головний біль, почервоніння в місці щеплення.

Що відомоСтаном на ранок, 16 липня, на Львівщині підтвердили 24 нових випадки захворювання на коронавірус. За добу одужали від коронавірусу 15 людей, смертельних випадків не зафіксували. Такі дані повідомляють у пресслужбі Львівської облдержадміністрації.Упродовж двох місяців у Моршині не зафіксували жодного захворювання на коронавірус.У межах пілотного проєкту Міністерства охорони здоров’я із вакцинації від COVID-19 щеплення отримало 65% мешканців міста. Про це Суспільному повідомив мер Моршина Руслан Ільницький.На Львівщині запрацюють 14 локацій для вакцинації. Працюватимуть пункти у Львові, Дрогобичі, Трускавці, Стрию, Червонограді, Бродах, Золочеві, Новому Роздолі, Жовкві та Новояворівську.Вакцинація знижує ризик важкого перебігу штаму “Дельта” на 80% — львівська епідеміологиняДепартамент фармаконагляду експертного центру МОЗ оприлюднив звіт про результати спостереження за безпекою вакцин проти COVID-19.Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов’язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону