На Львівщині пенсіонер створив унікальний електромобіль

logo


Абсолютно уся конструкція та концепція електроавтомобіля виконані власноруч Василем Тертекою. За його словами, збір коштів зайняв цілий рік, а от збірка авто – всього 3 місяці, причому що увесь процес проходив у гаражі з обмеженим технічним забезпеченням, пише – Справжня Варта.

«Працював зранку до ночі. Більшість запчастин електромобіля – з велосипедів. Кермо з дитячого велосипеда вирізав, спідометри теж, є контроль напруги, сигнальники, повороти…є навіть круїз-контроль. Їде по будь-якій дорозі, що по снігу, що по дощу», – каже конструктор унікального авто.

«Це велика гордість – мати такого тата!», – додає донька Василя, Наталія Оприск.

Електромобіль одно дверний, тримісний. Рухається завдяки трьом акумуляторам, повна зарядки яких триває 5 годин, а об’єм дає можливість проїхати 120 кілометрів. Максимальна швидкість транспорту – 45 кілометрів на годину.

«Це невелика швидкість, теж майже як у велосипеда. Проте транспортні засоби до 3 КВт не підлягають реєстрації, а класифікується як велотранспорт», – пояснює Василь Тертека.

Авто унікальне також своєю суперекономністю – вартість 100 кілометрів пробігу складає всього 2 гривні. Таким чином, у цього дива техніки немає аналогів у світі.