На Львівщині перебувають 40 тисяч вимушено переселених осіб

logo


На Львівщині перебувають 40 тисяч вимушено переселених осіб

Про те, як надається гуманітарна допомога внутрішньо переселеним на Львівщину громадянам України, розповів під час брифінгу, 1 березня, заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод, пише Кулемет.

«У нас сформований спеціальний гуманітарний штаб, який займається поселенням. Відбувається постійна комунікація з головами територіальних громад, з блокпостами. Діє постійна телефонна лінія 112, за якою кожен може отримати корисну інформацію. Близько 40 тис. громадян офіційно тут, ми працюємо спільно з головами громад, щоб усіх розмістити. Звісно треба брати до уваги те, що неофіційно прибулих на Львівщину людей значно більше», – проінформував Юрій Холод.

Львівщина продовжує формувати резерв житла, наразі приміщення навчальних закладів ще не завантажені. У школах Львівщини, спортивних спорудах можна організувати додатково 30-40 тис. місць. Юрій Холод також наголосив, що до Арени Львів курсує спеціальний автобус з Львівського залізничного вокзалу. У Центрі допомоги на Арені Львів новоприбулі особи отримують медичну допомогу та поради щодо поселення.

«На вокзалі постійно перебувають волонтери, вони формують групи та спрямовують людей на Арену Львів. Навіть якщо люди прибувають без документів, без посвідчення особи, ми намагаємося їм допомогти зорієнтуватися та розв’язувати проблемні питання», – сказав заступник голови Львівської обласної ради.

Тим, хто залишається на вокзалі, очікуючи можливості виїзду за кордон, мешканці Львова готують та привозять готові обіди.

«З харчуванням проблем немає. Крім продуктів, ми налагодили довіз непродовольчих товарів, теплого одягу», – запевнив Юрій Холод. Також, за його словами, волонтери довозять дитяче харчування до кордону з Польщею, де на перехід до ЄС чекають тисячі людей. Між ними багато матерів з малятами.

Поділитися цим: