На Львівщині після щеплення помер чоловік, а науковці вже знають, як уникнути смертей після вакцинації

logo


image

Днями на Львівщині помер 63-літній чоловік, який за день до цього вакцинувався проти ковіду індійським препаратом Covishield від AstraZeneca. У нього були супутні хвороби серця. Про це повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький у Facebook.

Смерть була зареєстрована як “несприятлива подія після імунізації”, оскільки людини не стало протягом 30 днів після вакцинації.

Випадок потрапив на розгляд Регіональної групи оперативного реагування на несприятливі події після імунізації/туберкулінодіагностики Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації.

Напередодні, 17 квітня, Максим Козицький оприлюднив оновлену інформацію про причини смерті чоловіка.

“За попередньою інформацією, згідно з лікарським свідоцтвом про смерть, у померлого була атеросклеротична хвороба серця, стенозуючий кардіосклероз і гостра серцево-судинна недостатність”, – заявив очільник області.

Тим часом дві групи науковців із Німеччини й Норвегії незалежно одна від одної виявили причину появи тромбів у людей, які вакцинувалися від коронавірусу препаратом AstraZeneca. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Науковці з норвезького Університету Осло стверджують, що причинами тромбозу у вакцинованих пацієнтів стала сильна імунна реакція на препарат. У Норвегії тромбоз виявили у трьох жінок після щеплення, одна з них померла.

Аналогічного висновку дійшли й науковці з лікарні Грайфсвальдського університету, що в Німеччині. За їхніми словами, вакцина AstraZeneca в рідкісних випадках може призводити до формування антитіл, що викликають тромбоз.

«Це ускладнення спостерігатиметься в дуже-дуже малої кількості людей. Але якщо воно стається, ми тепер знаємо, як таких пацієнтів лікувати», — наголосив на пресконференції професор Андреса Ґрайнахер.

Німецькі науковці пропонують вводити пацієнтам, у яких після щеплення виникає тромбоз, імуноглобулін (внутрішньовенно) й антикоагулянти — препарати, що запобігають згортанню крові.

Нагадаємо, раніше після вакцинації тим самим препаратом померла жінка на Одещині та чоловік на Буковині.