На Львівщині почалася нова хвиля коронавірусу – головна епідеміологиня області

logo


ЛЮДИ

Перебіг захворювання є легшим, ніж під час попередніх хвиль

Фото ілюстративне: svatove.city

На Львівщині почалася нова хвиля захворювання на COVID-19. Про це сьогодні, 13 січня, у коментарі Galnet повідомила головна епідеміологиня Львівщини Наталія Іванченко-Тімко.

Наразі прослідковуємо збільшення кількості звернень по медичну допомогу людей із ознаками гострого респіраторного захворювання. Відтак, збільшується кількість виявлених позитивних результатів на COVID-19. Відповідно ми можемо говорити про нову хвилю захворюваності на коронавірус. Ба більше, початок підйому нової хвилі вже почався, – розповідає Наталія Іванченко-Тімко.

Інтенсивність поширення захворюваність в області залежить дотримання санітарно-протиепідемічних правил і темпів вакцинації, пояснює епідеміологиня.

Проте перебіг захворювання є легшим, ніж під час попередніх хвиль. Більшість людей перебувають на амбулаторному лікуванні, – каже Наталія Іванченко-Тімко.

За словами фахівчині, найчастіше поступають хворі віком від 35 до 65 років. У більшості з них є типові симптоми захворювання як-от: закладеність носа, нежить, покашлювання та підвищення температури тіла – понад 38 градусів. А ось порушення смаку та запаху наразі майже не фіксують.

Передбачають, що штам «Омікрон» буде більш заразним, ніж попередні. Тому тим людям, у яких пройшло понад півтора місяця від попереднього щеплення, варто вакцинуватися бустерною дозою. Це стосується й тих, у кого прослідковуються розлади імунної системи. – Підсумовує Наталія Іванченко-Тімко.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.