На Львівщині покарали директора водоканалу, який встановив “білборди ганьби” з адресами боржників

logo


image

Суд покарав директора “Стрийводоканалу” за “креатив”. Комунальне підприємство зобов’язали заплатити штраф за білборди з персональними даними боржників.

Керівник водоканалу у Стрию на Львівщині, а також міська рада влітку встановила чотири білборди у якості “дошок ганьби”. На них було оприлюднені десятки адрес неплатників за надані послуги, інформує Сьогодні.

Білборди ганьби водоканал оплатив на один місяць, що обійшлося у 18 тисяч гривень. Загальна ж сума заборгованості підприємству на час встановлення білбордів становила понад 9 млн гривень. 

Суд же вирішив, що “Стрийводоканал” має сплатити штраф у розмірі 1 700 гривень та втричі більше, 5 100 гривень, міській раді, як засновнику підприємства. Суд аргументував свою позицію тим, що адреси місця проживання можуть ідентифікувати особистість, що є прямим втручанням в особисте життя людини. Заступник начальника “Стрийводоканалу” Роман Павлюк переконував, що підприємство закону не порушувало, адже на білбордах не персональні дані мешканців, а лише адреси, які можна взяти у відкритому доступі в інтернеті. 

Нагадаємо, в Україні вирішили вдосконалити механізми виконання судових рішень щодо стягнення боргів і в разі ухвалення відповідного закону у злісних неплатників можуть забрати за борги деяке майно. Журналіст ASPI news дізнався, що можуть забрати, а що, все ж таки, залишать боржникам.