На Львівщині посилили карантинні обмеження. Усім школам рекомендують перейти на дистанційку

logo


image

У Львівській області посилили карантинні обмеження через збільшення захворюваності та госпіталізацій із COVID-19. Усім закладам освіти рекомендують перейти на дистанційну форму навчання.

Про це повідомили у Львівській обласній державній адміністрації.

З 26 січня на Львівщині заборонили:

приймати відвідувачів у розважальних закладах;відвідувати навчальні заклади усім, окрім учнів спецзакладів та закладів профтехнічної освіти (останнім рекомендують змішану форму навчання);госпіталізувати пацієнтів у державні та комунальні медзаклади (окрім надання допомоги вагітним, породіллям та новонародженим, пацієнтам з онкологічними та пульмонологічними захворюваннями, термінових і невідкладних випадків, які несуть загрозу життю).

У громадських місцях не можна перебувати без респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот. Громадський транспорт має перевозити пасажирів з наповненістю більш ніж 50%.

Якщо ситуація COVID-19 на Львівщині погіршуватиметься, з 1 лютого у регіоні можуть ввести додаткові карантинні обмеження.

Зокрема, заборонять: приймати відвідувачів у барах, кафе та ресторанах (окрім доставлення замовлень на винос); у розважальних закладах; роботу спортзалів, фітнес-центрів, басейнів; проведення всіх масових заходів (крім офіційних спортивних заходів); діяльність ринків, крім продовольчих.

читайте також

Що у нас із карантином?

Нагадаємо, за показниками Міністерства охорони здоров’я, станом на 25 січня у «помаранчевій» зоні карантину вже перебувають більшість областей України:  Вінницька, Волинська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Львівська, Одеська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька та Чернігівська області.

Цей рівень епіднебезпеки не передбачає додаткових обмежень, але сигналізує про наближення регіону до «червоної» зони.

Окрім того, з 24 січня в Івано-Франківській області запровадили «червону» зону карантину. А з 27 січня її запровадять ще й на Рівненщині.

Нова хвиля?

З 30 грудня 2021 року всі регіони України були «жовті». Проте у січні в Україні почалося погіршення ситуації з коронавірусом. 18 січня у «помаранчевій» зоні було 4 області, 20 січня — сім, 24 січня — десять, а 25 січня — вже 14 областей.

Показники захворюваності на COVID-19 свідчать, що в Україні розпочався новий спалах коронавірусу. Його епіцентр — на заході країни. За прогнозами, нова хвиля коронавірусу буде відрізнятися від попередніх, насамперед за кількістю виявлених випадків через поширення штаму «Омікрон».

У МОЗ раніше очікували сплеску захворювання на тлі поширення «Омікрону» наприкінці січня 2022-го. Водночас експерти Національної академії наук 12 січня заявили, що нова хвиля вже почалась.

читайте також