На Львівщині презентували ролик про пам’ятки, які претендують на «Велику реставрацію»

logo


image

Департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА відзняв цикл серій про архітектурні об’єкти, які цього року запропонували для реставрації в рамках президентської програми «Велике будівництво».

Перше відео презентували 18 квітня, в Міжнародний день пам’яток та визначних місць, передає Укрінформ з посиланням на повідомлення департаменту у Фейсбуці.

«Це відео – перше з серії про пам’ятки, які Львівщина запропонувала до програми «Велике будівництво» в культурі. Загалом пам’яток – майже 40, а відео має бути до п’яти. На жаль, участь у відборі не означає перемогу, але точно скеровує увагу громад, управлінців, туристів, пам’яткоохоронців і всіх нас – на те, яким багатством ми володіємо і що маємо берегти», – зазначається в повідомленні.

У відеороботі продемонстровані визначні пам’ятки Львівської області, які потребують нагальної реставрації. Зокрема, Лаврівський монастир, костел у Комарно, костел Бенедиктинок, костел Св. Марка у Варяжі, монастир Домініканок у Белзі, які були спорудженні у ХVІІ ст., Вежа Корнякта у Львові, ХVІ ст., Костел всіх святих у Годовиці, 1758 рік.

Об’єкти Хортиці розглядаються для включення до програми «Велика реставрація» – МКІП

Як повідомляв Укрінформ, Львівщина підготувала та надіслала до Києва 33 пакети документів, які передбачають відновлення 41 об’єкта культурної спадщини в межах президентської програми «Велике будівництво». Серед пам’яток – замки, палаци, церкви, костели й музеї.

У межах програми упродовж трьох років планується відреставрувати та добудувати близько 150 культурних пам’яток в усіх регіонах України.