На Львівщині програмою енергозбереження скористалось понад 29 тисяч сімей

logo


Програма енергозбереження для населення працює з 2007 року, за цей час нею скористалося понад 29 тис домогосподарств. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

За перший заступник голови Львівської ОДА словами Ростислава Замлинського, участь у цій програмі взяли понад 29 тис родин області.

«Майже 400 млн грн було інвестовано в житловий фонд», – наголосив він. При зростанні житлового фонду щороку приблизно на 15%, обсяги споживання газу населенням не збільшуються.

Завдячуючи спільній роботі ЛОДА з фінансовими і банківськими установами у Львівській області є велика увага до цієї програми. Так, у 2016 році понад 7,2 тис мешканців області отримали кредити за програмою на загальну суму понад 118 млн грн. Із обласного бюджету відшкодували – 16,5 млн грн.

Слід зазначити, що в поточному році триває реалізація механізмів програми, на що в обласному бюджеті передбачили 18 млн грн.

Як повідомив Ростислав Замлинський, цьогоріч відшкодування відсоткової ставки здійснюватиметься в обсязі 5%-20% у залежності від фінансової спроможності територій.

На сьогодні прийнято місцеві програми у Жовківському, Пустомитівському, Миколаївському, Мостиському районах та у містах Львів, Дрогобич, Новий Розділ. Із місцевих бюджетів виділено понад 2,5 млн грн.

Сергій Савчук у свою чергу наголосив, що Львівщина першою серед областей України запровадила надання допомоги домогосподарствам з обласного бюджету на утеплення, і цей досвід був поширений на територію всієї держави.

Крім того, перший заступник голови Львівської ОДА розповів про програму енергозбереження для бюджетної галузі. “Нею передбачається комплексний підхід до впровадження заходів з енергозбереження: проведення енергетичних аудитів, запровадження системи on-line моніторингу споживання енергоресурсів бюджетними установами області, термомодернізація будівель”, – наголосив Ростислав Замлинський.

У 2016 році в рамках цієї програми утеплили та реконструювали системи опалення в бюджетних установах області на понад 9,8 млн грн, а також провели енергетичний аудит у 30 бюджетних установах.

Цього року на реалізацію заходів програми передбачили 30 млн грн.