На Львівщині провели в останню путь найгнучкішу бабусю України

logo


ЛЮДИ

Надії Куповець-Шаригіній було 95 років

Фото Марічки Курило

Напередодні, 7 травня у Кам’янці-Бузькій провели в останню путь найгнучкішу старшу жінку в Україні 95-літню Надію Куповець-Шаригіну. Про це Galnet повідомила онучка жінки Галина Отченашенко.

6 травня наша бабуся відійшла у кращий світ. Дуже тихо і спокійно. Ми усі були біля неї: мама, я і мій брат Данило. – Розповіла Galnet Галина.

Бабця Надя та ікона Охтирської Божої матері, яку на склі написала її донька.

Нагадаємо, активні заняття спортом у житті Надії Антонівни з’явилися, коли їй було за 60. Тоді через проблеми зі шлунком жінка взяла путівку у Трускавець. Там відкрила для себе методику дихання за Бутейком (фізіотерапевтичний метод, який у 1960-х роках запропонував український вчений Костянтин Бутейко, його застосовують для лікування бронхіальної астми та інших захворювань). Згодом жінка випробувала на собі ще багато практик, зрештою, склала індивідуальний комплекс вправ.

Кожен ранок бабці Наді протягом останніх двадцяти років починався з точкового масажу, розтирання ніг. Потім були дихальні вправи. Тоді – розтяжка та асани. А ще – відтискання, стрибки та присідання. Після цього комплексу вправ бабця Надя випивала пів літра води і бралася до буденних справ.

На шпагат жінка сіла, коли їй було 70 років. Як розповідала бабця Надя Galnet, сталося це через суперечку з внуком Данилом. Той тоді ходив на танці, але не хотів розминатися. Мовляв, бабусь, нащо ті розминки, ти робиш їх щодня, а на шпагат досі не сіла. Бабця Надя прийняла виклик і вже через кілька місяців щоденних тренувань жінка сіла на шпагат.

А улютому 2019 року цей факт зафіксували у Національному реєстрі рекордів. Відтак, у 93 роки жителька Кам’янки-Бузької стала найстаршою жінкою в Україні, яка сідає на шпагат.

Згодом, на прохання Galnet, бабця Надя почала надиктовувати блоги про своє бачення здорового та гармонійного життя. З 2019 по 2020 роки на нашому сайті вийшло 16 публікацій бабці Наді. Зокрема, про те, як це – усвідомлювати, що тобі 95 років;

Три прості ідеї, які можуть покращити життя пенсіонерів

Ранкова гімнастика і дихальні вправи для гарного самопочуття

Чому так мало людей похилого віку живуть при добрій пам’яті

Продукти, які допомагають мені добре почуватись і дають сил на кожен день

7 книжок, які варто прочитати

Побачти повний перелік блогів бабці Наді можна ТУТ. 

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.