На Львівщині проводять рейди, аби люди не палили суху траву

logo


Від початку року на Львівщині було понад 400 пожеж сухої трави. Згоріло більше 80 гектарів землі. Зараз у області спеціальні мобільні групи проводять перевірки.

До груп входять надзвичайники, правоохоронці, екоіспектори, представники місцевої влади. Мобільні групи складають протоколи.

Де проводять перевірки

У селі Журавники Пустомитівського району побачили розведений вогонь. Там на одному подвір’ю запалили сухостій.

“В цьому випадку – це маленька купка. Людина погодилася, що вона зараз піде це потушить. Штрафувати її по максимуму 6 тисяч нема потреби”, — розповідає інспектор.

На Львівщині проводять рейди, аби люди не палили суху травуСуспільне Львів

На Львівщині проводять рейди, аби люди не палили суху траву

Окрім Журавників, проводили рейди у Верхній Білці. Обидва населені пункти у Пустомитівському районі. Це місцевість, де минулоріч трапилося найбільше великих пожеж.

Як спалювання сухостою шкодить довкіллю

“Коли спалюється суха рослинність, під час спалення виділяються хімічні сполуки, які шкодять навколишньому середовищу. Йде випаровування, тому людина хворітиме на рак легенів. Коли люди згромаджують листя, можливо, не знають що там можуть бути живі організми. Під час спалення вони можуть загинути” — каже представник Держекоінспекції Львівщини Роман Братуш.

На Львівщині проводять рейди, аби люди не палили суху травуСуспільне Львів

На Львівщині проводять рейди, аби люди не палили суху траву

Пожежі в природних екосистемах характеризуються дуже швидким розповсюдженням на значну площу, особливо, за умови сильного вітру, каже речник рятувальників Ігор Курус.

“На такі пожежі рятувальники виїжджають, як і на будь-яку іншу пожежу. Витрачають велику кількість палива та великий ресурс людський. Відповідно, знаходячись на певній відстані від житлового сектора, рятувальникам у разі пожежі у житловому секторі, доводиться долати значні відстані. Це забирає зайвий час”, — пояснює Ігор Курус.

Втім цьогоріч тенденція до спалювання сухостою зменшилася. За словами Ігоря Куруса, на це вплинула погода.

“Лише в п’ятницю, 2 квітня, одна із таких груп склала близько 10 протоколів. Загалом, якщо порівнювати із минулим роком, то тенденція менша. Минулого року сприяла великій кількості пожеж погода, адже швидко зійшов сніг та була висока температура. Цього року ми бачимо досить повільне танення та не такий різкий підйом температури”, — каже Ігор Курус.

Нагадаємо, для людей штраф за спалювання сухої трави та листя становить від 3060 до 6120 грн.

Що відомоУпіймали на місці: як на Рівненщині проходять рейди на паліїв сухостоюСезон польових пожеж на Харківщині: менш ніж за місяць рятувальники загасили 300 займаньСамовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 3060 грн до 6120 грн і на посадових осіб – від 15 300 грн до 21 420 грн.Покарання за підпал сухих рослин на території природних заповідників – штраф від 360 до 720 неоподаткованих мінімумів доходів та від 1260 до 1800 для посадовців.