На Львівщині реалізовуватимуть пілотний проект з аеромедичної евакуації

logo


image

Міністерство охорони здоров’я запускає проєкт щодо створення єдиного аеромедичного простору, який передбачає цивільну медичну евакуацію тяжкохворих.

Про це повідомили у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, пише  Dailylviv.

МОЗ ініціює запуск двох пілотних проєктів з аеромедичної евакуації – у Львові та Києві. Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф майже 4 місяці проводить спільну з МОЗ роботу над втіленням пілотного проєкту з аеромедичної евакуації пацієнтів в Україні.

«Ми будемо піонерами з реалізації цього проєкту. Наша зона відповідальності охоплюватиме увесь Карпатський регіон та окремі області західної частини нашої держави. Розпочинаємо підготовку наших команд медиків, які забезпечуватимуть медичну допомогу на відповідних повітряних суднах екстрених служб реагування», – розповів керівник Центру Андрій Васько.

За словами Андрія Васька, команда Центру проявила ініціативу й активно долучилася до формування державної політики в цьому напрямі, обговорення нормативно-правових документів та підготовки обґрунтування доцільності такого виду медичної допомоги.

У кожному з обраних для пілотного проекту регіонів чергуватимуть 24/7 екіпажі та медичні бригади, які у вилітатимуть на вертольотах Eurocopter EC 145 для надання невідкладної медичної допомоги пацієнтам. Перш за все йдеться про хворих із гострою затримкою кровообігу, гострими розладами серцево-судинної системи (у тому числі гострим коронарним синдромом, розладами ритму серця, гіпертонічними кризами тощо), гострими порушеннями мозкового кровообігу, опіками ІІ-ІІІ ступенів понад 20% площі поверхні тіла або опіками електричним струмом чи верхніх дихальних шляхів, травмами хребта з ознаками параплегії, тетраплегії або латералізації, проникаючими пораненнями шиї, грудної клітки, черевної порожнини, травматичними ампутаціями кінцівок, переломами двох та більше трубчастих кісток, суттєвим ушкодження кісток тазу, політравмами, черепно-мозковими травмами, загальною гіпотермією тощо.

Також аеромедичну евакуацію зможуть здійснювати у випадках масових уражень, стихінийх лих та якщо пацієнти отримали травму внаслідок утоплення, падіння з висоти, дорожньо-транспортної пригоди, сходження снігової лавини чи зсуву ґрунту.

Громадяни пілотних регоінів зможуть отримати рівний та своєчасний доступ до невідкладної, вторинної та третинної медичної допомоги, а медична спільнота зможе швидше допомогати пацієнтам та передавати складні кейси колегам у спеціалізованих закладах з меншими ризиками транспортування.