На Львівщині санаторій “Журавно” можуть перепрофілювати у психоневрологічний диспансер

logo


Дитячий протитуберкульозний санаторій “Журавно” планують перепрофілювати у психоневрологічний диспансер. Таке рішення прийняли депутати Львівської обласної ради. Мешканці Журавно натомість створили петицію, аби зберегти дитячий санаторій.

Зеновій Кулик працює у цьому санаторії 30 років. Він починав працювати вихователем, потім був педагогом-організатором. А останні роки — вчителем фізкультури.

“Під час літнього періоду в нас найбільше дітей, тому що наплив з цілої області і з районів, раніше навіть були діти з усієї України. Ми приймали навіть дітей, коли були сутички в Боснії і Герцеговині. Під час навчання в нас завжди було до 160 дітей, навіть 180”, — каже Зеновій Кулик.

Санаторій “Журавно” функціонував як звичайна школа. Там навчались діти із різними формами туберкульозу. У санаторії їх також лікували.

На Львівщині санаторій "Журавно" можуть перепрофілювати у психоневрологічний диспансерСуспільне Львів

Навчальний кабінет в санаторії “Журавно”

Зараз у закладі працює 134 людини. А дітей щороку стає менше, каже керівниця санаторію Ольга Буянова.

“Упродовж багатьох років таких дітей з активними або неактивними формами туберкульозу в нас практично не було. Це були одиниці, навіть минулого року. У нас в основному були діти з груп ризику. Ті, у кого батьки або опікуни хворіли на туберкульоз і не хотіли лікуватися. За 9 місяців у нас в санаторії пролікувалися 240 дітей, але це в основному були діти з легеневою патологією”, — каже Ольга Буянова.

На Львівщині санаторій "Журавно" можуть перепрофілювати у психоневрологічний диспансерСуспільне Львів

Спортзал у санаторії “Журавно”

З вересня цього року дітей не приймають. Заклад перевели на простій, працівникам скоротили ставки, а деякі звільнились, каже вчитель-вихователь Остап Ямборко. Він каже, що колектив проти перепрофілювання дитячого санаторію, тому і створили петицію:

“Було б добре, щоб цей заклад був саме для дітей, не для дорослого населення. Розглядається питання, щоб заклад працював на комерційній основі. Ми розглядаємо варіант, щоб сюди приїжджали діти, щоб путівки були платні”.

На Львівщині санаторій "Журавно" можуть перепрофілювати у психоневрологічний диспансерСуспільне Львів

Санаторій “Журавно”

За словами голови комісії з питань соціального захисту Львівської облради Миколи Іщука, останніми роками у Журавно оздоровлювалося мало дітей і заклад використовується не належно. Натомість людям, яким потрібна психічна реабілітація, навпаки бракує місця.

“Кожного року на цей об’єкт використовувалося від 14 до 20 млн грн. Протягом 2021 року зафіксували 10 нових виявлених випадків захворювання легеневої системи у форматі туберкульозу на території області. А черга в психоневрологічні диспансери вимірюється у сотнях”, — каже Микола Іщук.

Рішення про перепрофілювання дитячого санаторію в психоневрологічний диспансер для дорослих наразі обговорюють. А ухвалити мають на сесії Львівської обласної ради.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону