На Львівщині шукають гроші для школи, де навчається 47 учнів

logo


На Старосамбірщині розгорівся справжній скандал через реорганізацію сільської школи. Депутати на сесії Воютицької об’єднаної територіальної громади, попри опір селян, вирішили понизити у статусі навчальний заклад ‒ із середньої до початкової школи. Попри це здаватись так просто селяни не збирались і у понеділок прийшли до голови ОТГ за поясненнями.

8 ранку, а під стінами Воютицької сільради 23 квітня вже пікет. З сусіднього села приїхало з півсотні обурених батьків, вчителів та просто небайдужих. Вимога єдина: не скорочувати школу і не залишати без роботи педагогів.

«Наші випускники в основному всі у вишах. Ми маємо непогані результати ЗНО. Це легко перевірити, все є в інтернеті», ‒ говорить голова профспілки Надія Кусень.

Громаду приймає голова ОТГ у залі, де й відбулось скандальне голосування. Виправдовується, що рішення скоротити школу було вимушене.

«Я неодноразово пояснював, яка в нас ситуація з освітою. Нам на освіту бракує 5,8 млн гривень до кінця року. Нам треба щось робити, бо нам ніхто не дасть таких коштів», ‒ каже голова Воютицької ОТГ Михайло Яремко.

Лютовиська школа налічує 47 вихованців та 21 вчителя. Ще 5 осіб техперсоналу. Із 7 шкіл ОТГ скоротити вирішили саме її. Але директор запевняє: тут є все, аби діти почувалися комфортно. Зокрема, комп’ютерний клас, пристосована кухня та котельня.

«Школи є в набагато гірших станах і умовах. Тобто холод, але ця школа залишилась. Я думаю, що це політичне рішення заступника голови, який повпливав на голову», ‒ припускає директор Лютовиської загальноосвітньої школи Михайло Глинянський.

Замість того, щоб платити гроші вчителям, дешевше буде купити шкільний автобус і возити дітей в інші школи, певен голова ОТГ. Та це абсурд, кажуть у батьківському комітеті сільської школи.

«Коли дитина в 5 класі закінчує уроки в 1-й годині, а інша в 8-й класі закінчить в 4 годині, то що моїй дитині від 1 до 4 години робити в чужому селі і як я буду думати, що він там робить», ‒ обурюється мама трьох дітей Мар’яна Роман.

На чолі зі священником представники громади йдуть до кабінету голови шукати золоту середину. Без криків та взаємних звинувачень голова йде людям на поступки. Школа залишається щонайменше на рік.

«Громада просить, громада тим живе. Я дуже добре розумію, що таке село без школи. А кошти де ми будемо шукати? Будемо шукати. Будемо збирати всі податки», ‒ підкреслив голова Воютицької ОТГ Михайло Яремко.

Скандальне рішення сесії голова пообіцяв переголосувати. Вже у середу скликає депутатів на позачергову сесії і буде ставити це питання на розгляд знову.