На Львівщині стартує проєкт із аеромедичної евакуації

logo


image

На Львівщині розпочинає роботу проєкт із аеромедичної евакуації. 1 квітня здійснили навчальний політ та ознайомили працівників із умовами роботи. Про це Суспільному повідомив керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько.

Відео першого польоту опублікували на сторінці центру у Fаcebook:

Наразі більше подробиць не повідомляють. Керівник центру Андрій Васько пообіцяв розповісти більше та показати як працюватиме команда медиків вже за кілька днів.

Проєкт із аеромедичної евакуації охоплюватиме 7 західних областей: Львівську, Закарпатську, Волинську, Івано-Франківську, Рівненську, Чернівецьку та Тернопільську. Спеціальні медичні бригади та екіпажі вилітатимуть на виклики у екстрених випадках.

Пріоритет у допомозі надаватимуть хворим із гострою затримкою кровообігу, розладами серцево-судинної системи та порушеннями мозкового кровообігу. А також людям з опіками понад 20% площі поверхні тіла, травмами хребта, пораненнями шиї, грудної клітки, черевної порожнини, переломами двох та більше кісток, черепно-мозковими травмами чи загальною гіпотермією.

Також аеромедичну евакуацію будуть здійснювати у випадках масових уражень, стихійних лих та якщо пацієнти отримали травму внаслідок утоплення, падіння з висоти, сходження снігової лавини, зсуву ґрунту чи ДТП.

Що відомоУ межах проєкту будуть використовувати вертольоти “Airbus Helicopters H145”.Загалом в межах проєкту на Львівщині планують побудувати дев’ять вертолітних майданчиків. Їх побудують біля лікарень інтенсивного лікування.