На Львівщині стимулюватимуть вирощування нішевих культур

logo


Чимало аграріїв Львівщини вбачають перспективу у вирощуванні нішевих культур, адже вони можуть допомогти  у розв’язанні проблем з виснаженням ґрунтів, що виникають через перенасиченість кількома основними сільськогосподарськими культурами та є альтернативою у   дотриманні сівозміни.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА у Facebook.

Щороку перелік вирощування нішевих культур збільшується.  Окрім жита та гречки все частіше аграрії схиляються до вирощування таких культур як тритикале, просо, олійний льон, гірчиця тощо.

«Для стимулювання вирощування нішевих культур на регіональному рівні Комплексною програмою підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки для виробників передбачено надання фінансової підтримки у вигляді часткового відшкодування вартості придбаного високорепродукційного насіння вітчизняного виробництва», – зазначили в департаменті.

У 2022 році фінансова підтримка надаватиметься у вигляді часткового відшкодування вартості придбаного та висіяного в поточному році високорепродукційного насіння не нижче першої репродукції або першого покоління гібриду в розмірі  до 50% вартості насіння. Максимальна сума фінансової підтримки для одного суб’єкта господарювання 50 тис. грн. на рік. Відшкодуванню підлягає вартість насіння вітчизняного виробництва гречки, жита, тритикале, проса, олійного льону, квасолі, гороху, вики, бобів, гірчиці, редьки олійної, аспарагусу (спаржі), батату, овочів закритого грунту, капусти (броколі, брюсельської, цвітної), гарбузів, кабачків, патисонів, петрушки, селери, пастернаку, ріпи, редьки, редиски.

«Часткове відшкодування вартості придбаного високорепродукційного насіння нішевих культур вітчизняного виробництва стимулюватиме аграріїв закупляти перевірений, сертифікований і високопродуктивний насіннєвий матеріал, що збільшить врожайність культур і відповідно їх валове виробництво. Поряд з вирощуванням основних сільськогосподарських культур вирощування нішевої групи дозволяє виробникам розширювати ринки збуту власної продукції у новому сегменті та збільшувати прибутковість бізнесу», – прокоментувала директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман.