На Львівщині створили штаб охорони ялинок

logo
155000_na_lvivwini_stvorili_shtab_ohoroni_jalino.jpeg


04.12.2017, 13:44

новогодняя ель, вырубка, штабНа Турківщині вирішили утворити штаб охорони лісових насаджень від вирубування у передноворічний період. Про це повідомляє “Турка – перлина Карпат”. 

На Турківщині під час наради за участі керівників лісогосподарських підприємств району та силових структур обговорили комплекс заходів щодо охорони хвойних дерев від вирубування у передноворічний період 2017 року та заходи щодо недопущення самовільних рубок в лісових насадженнях, зокрема ялинок. У свою чергу, сесія Турківської районної ради підготувала звернення до Львівської обласної ради про заборону вирубки ялиці білої на новорічні ялинки.

Керівники лісогосподарських підприємств повідомили, що організували спільне чергування по виявленню порушників лісового законодавства. По кожному факту самовільної рубки, всі зібрані матеріали будуть направлятися до Турківського відділення поліції Самбірського відділу поліції ГУ НП у Львівській області. Також вирішено утворити районний штаб охорони лісових насаджень від вирубання у передноворічний період 2017 року.

Нагадаємо, за самовільну рубку лісів доведеться сплатати штраф в залежності від діаметра кореня від 118,44 до 11725,36 грн.

Чиновники нагадують, що за самовільну рубку лісів діють і адміністративні стягнення, згідно статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

В окремих випадках за самовільну порубку передбачена кримінальна відповідальність. Відповідно до статті 246 Кримінального кодексу України за незаконну порубку лісу визначені такі покарання – штраф; арешт на термін до шести місяців; обмеження волі на термін до трьох років; позбавлення волі на термін до трьох років з конфіскацією незаконно добутого.

На Турковщине решили создать штаб охраны лесных насаждений от вырубки в предновогодний период. Об этом сообщает “Турка – жемчужина Карпат”. 

На Турковщине во время совещания с участием руководителей лесохозяйственных предприятий района и силовых структур обсудили комплекс мероприятий по охране хвойных деревьев от вырубки в предновогодний период 2017 года и меры по недопущению самовольных рубок в лесных насаждениях, в частности елок. В свою очередь, сессия Турковского районного совета подготовила обращение Львовского областного совета о запрете вырубки пихты белой на новогодние елки.

Руководители лесохозяйственных предприятий также сообщили, что организовали совместное дежурство по выявлению нарушителей лесного законодательства. По каждому факту самовольной рубки, все собранные материалы будут направляться в Турковское отделение полиции Самборского отдела полиции ГУ НП во Львовской области. Также решено создать районный штаб охраны лесных насаждений от вырубки в предновогодний период 2017 года.

Напомним, за самовольную рубку лесов придется уплатить штраф в зависимости от диаметра корня – от 118,44 до 11725,36 грн.

Чиновники напоминают, что за самовольную рубку лесов действуют и административные взыскания, согласно статье 65 Кодекса Украины об административных правонарушениях. Незаконная порубка и повреждение деревьев и кустарников; уничтожение или повреждение лесных культур, сеянцев или саженцев в лесных питомниках и на плантациях, а также молодняка естественного происхождения и самосева на площадях, предназначенных под лесовосстановление, – влекут за собой наложение штрафа на граждан в размере от пяти до десяти необлагаемых минимумов доходов граждан и на должностных лиц – от семи до двенадцати необлагаемых минимумов доходов граждан.

В отдельных случаях за самовольную порубку предусмотрена уголовная ответственность. В соответствии со статьей 246 Уголовного кодекса Украины за незаконную порубку леса определены такие наказания – штраф; арест на срок до шести месяцев; ограничение свободы на срок до трех лет; лишение свободы на срок до трех лет с конфискацией незаконно добытого.


А поділитися?