На Львівщині суд оштрафував директора водоканалу за адреси боржників на білбордах

logo


image

Суд наклав штраф на директора “Стрийводоканалу” Володимира Козака. Він оприлюднив персональні дані користувачів, які заборгували за воду. Їх надрукували на білбордах.

Сума штрафу становить 1700 гривень. У “Стрийводоканалі” наразі не знають чи оскаржуватимуть рішення суду, яким оштрафували директора цього підприємства. Про це повідомили у юридичному відділі підприємства.

“Протокол був складений регіональним представником уповноваженого Верховної Ради України із прав людини. Він знаходиться у Львові. Протокол ми отримали скоріше, надали пояснення. Ті заходи, які би вони не були – вони були виправдані і проплати кращі стали, і борг загальний зменшився, тому в принципі, результатом ми задоволені, попри те, що штраф накладений. Ми не погоджуємося, тому є варіант, що ми ще в принципі будемо це оскаржувати”, — каже начальниця юридичного відділу “Стрийводоканалу” Вікторія Джуфер-Босик.

Як повідомили на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, оприлюднення персональних даних про особу без її згоди є порушенням її прав. Ці дії суперечать статті 32 Конституції України, а також статті 6 Закону України “Про захист персональних даних”. Подібні дії можуть вчиняти лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

“Сукупність даних про номери особових рахунків, адреси, суми заборгованості боржників в розумінні Закону України “Про захист персональних даних” є персональними даними, відтак на них поширюються загальні вимоги щодо обробки персональних даних”, — повідомили на сайті Уповноваженого ВР з прав людини.

За такі порушення передбачена адміністративна відповідальність.

Що відомоУ червня 2021 року у Стрию, що на Львівщині, розмістили інформаційні плакати з адресами боржників за комунальні послуги. Їх вивісили за наказом керівництва Стрийводоканалу. На білбордах вказали дані ста мешканців, які мають несплачені рахунки за водовідведення та водопостачання.Білборди у Стрию розмістили, аби привернути увагу мешканців до проблеми заборгованості.Загалом “Стрийводоканалу” станом на початок червня 2021 року заборгували близько дев’яти мільйонів гривень за комунальні послуги.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону