На Львівщині суд оштрафував матір за прогули доньки-старшокласниці

logo


Проблеми в родині коштуватимуть їй 1700 гривень.

На Львівщині суд грошима покарав жінку за невиконання батьківських обов’язків. Причиною стало те, що її 16-річна дочка за півріччя прогуляла понад третину шкільних уроків без поважної причини, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

До цієї школи Ірина прийшла лише у вересні, і якщо спершу ще відвідувала уроки, далі у класі з’являлася все рідше. Востаннє її у школі бачили 24 грудня – дівчина побула на двох уроках і пішла. Про те, що школярка систематично прогулює уроки, адміністрація школи повідомляла поліцію та відділ з питань захисту дітей тричі. У школі пояснюють: діють згідно постанові Кабміну, котрій уже два з половиною роки. “Якщо протягом 10 робочих днів учень відсутній без поважної причини або навіть без повідомлення, що, можливо, в родині щось сталося, тобто не роз’яснені причини відсутності, ми готуємо документи, подання до поліції”, – каже в.о. директора школи Олена Остапик.

Відео

Суд на Львівщині оштрафував матір за шкільні прогули доньки

Її 16-річна дочка за півріччя прогуляла понад третину уроків, і все це без поважної причини. Скільки можуть коштувати батькам прогули дітей – дізнавалася ТСН.  

Суд на Львівщині оштрафував матір за шкільні прогули доньки

Після отримання подання правоохоронці перевіряють родину прогульника і, якщо бачать провину батьків, передають справу до суду. У випадку Ірини суд вирішив оштрафував мати учениці. “Суд виходив, у першу чергу, з її письмових пояснень, де вона визнала свою провину у вчинення адмінправопорушення. Також було повідомлення директора школи і характеристика даної учениці. На підставі цих зібраних доказів судом було прийняте рішення”, – пояснив суддя-спікер Червоноградського міського суду Андрій Жураковський.

Читайте також:

Школярі трьох областей України через грип пішли на карантин

Це вже другий штраф, який мати Ірини отримує за прогули доньки, тому має сплатити 1700 гривень. Максимальне ж покарання становить понад 5 тисяч. З журналістами жінка зустрічатися не хоче, а телефоном пояснює – дитина її не слухається, бо потрапила під поганий вплив: “Як можна дитину виправити? Бити неможна, говорити – до неї не доходить, розмовою до неї не доходить, вона просто не слухає. Я дбала, як могла. Під вплив своїх друзів, так само мене пообкрадали її друзі”.

Зараз Іра вдома не живе – переїхала до свого хлопця. Пояснює, що школу почала прогулювати через конфлікти у родині. “У мене були проблеми з мамою і вітчимом. Як я могла йти до школи, якщо я була не виспана, не помита, не перевдягнута, я що, мала кожен день в одному і тому самому ходити до школи”, – каже школярка. Повертатися до школи Ірина не хоче. Тож аби і далі не платити штрафи за прогули доньки, мати хоче перевести її у вечірню школу або на екстернат.  

Кореспондентка ТСН Наталка Волосацька