На Львівщині судитимуть псевдопастора за підозрою в розбещенні та зґвалтуванні неповнолітніх дівчат

logo


image

На Львівщині до суду скерували обвинувальний акт відносно 47-річного львів’янина — екскерівника одного з офіційно незареєстрованих молодіжних християнських таборів — за розбещення та зґвалтування неповнолітніх дівчат.

Про це нам повідомили у Львівській обласній прокуратурі.

Як нам вдалося з’ясувати з офіційних судових реєстрів, обвинуваченим є львів’янин Роман Московченко, який очолював офіційно не зареєстроване Молодіжно-християнське товариство «Діти Христа».

В чому обвинувачують?

Відносно Романа Московченка наразі відкрито 11 кримінальних проваджень, яке налічує 147 епізодів за фактом статевих злочинів скоєних з 2005 року щодо шести дівчат віком від 11 до 14 років.

За даними слідства, Московченко з 2003 по 2018 роки працював координатором зовнішніх зв’язків у навчально-виховному комплексі «Школа-гімназія святої Софії». Від керівництва закладу він отримав дозвіл на проведення в приміщенні зібрань «Діти Христа». Там, а також у приміщенні, що належить храму «Святого Архистратига Михаїла», він, за даними слідства, нібито і вчиняв злочини проти неповнолітніх.

«Він приводив потерпілу в окреме складське приміщення на території храму, де вчиняв щодо малолітньої розпусні дії сексуального характеру, які виражались у тому, що він наказував потерпілій оголювати свої статеві органи та з метою задоволення своєї статевої пристрасті розглядав оголену малолітню потерпілу та доторкався пальцями рук до її статевих органів», — йдеться в матеріалах справи.

Також встановлено, що він «оголював свій статевий орган і торкався ним до оголених частин тіла малолітніх». За даними слідства, чоловік також ґвалтував неповнолітніх дівчат. Такі дії відбувались нібито під приводом покарання за погану поведінку дітей або як відшкодування за понесені витрати на них. Адже серед потерпілих були як діти з повних сімей, так і діти-сироти та позбавлені батьківської опіки.

Роман Московченко

Фото:

соціальні мережі

Що за товариство і які докази?

Християнське товариство, яке очолював Московченко, відповідно до інформації в соцмережах, займалось організацією християнських дитячих таборів, проведенням лекцій для дітей на релігійну тематику, відвідувало з подарунками та виступами інтернати та дитячі будинки.

За місцем проживання підозрюваного слідчі виявили й вилучили цифрові носії інформації з фото та відео. Вони, стверджує слідство, нібито вказують на вчинення підозрюваним дій сексуального характеру щодо неповнолітніх.

Також про факт розбещення та зґвалтування розповіли п’ятеро потерпілих дівчат, які на той час були неповнолітніми.

«Були встановлені жертви зловмисника, на сьогодні — молоді жінки. Але у той час вони ще були дітьми, адже перші факти розбещення та зґвалтування датуються 2005 роком. Багато з них не хотіли згадувати ці події – і їх можна зрозуміти. Проте правоохоронці, завдяки кропіткій та злагодженій роботі, зібрали доказову базу, достатню для того, щоб ми могли повідомити зловмиснику про підозру у вчиненні одинадцяти злочинів», — раніше розповідали у поліції.

У прокуратурі Львівщини нам повідомили, що під час досудового розслідування була проведена психолого-психіатрична експертиза, яка встановила осудність обвинуваченого. 

Роман Москвоченко, вересень 2020 року

Фото:

Національна поліція України

Позиція Московченка та захисту

Сам Роман Московченко наразі не визнає інкриміновані йому злочини. Його адвокатка Ганна Худоба нам розповіла, що справа не є однозначною і строки давності інкримінованих злочинів минули. Також вона наполягає на повторній психолого-психіатричній експертизі для підзахисного.

«Осудність встановлена станом на жовтень минулого року. Але наразі в нього дуже серйозні розлади, і він не те що потребує, а вимагає лікування, негайного втручання психіатра. Він став овочем. І про це відомо правоохоронним органам», — сказала нам Ганна Худоба. За її словами, підозрюваний неодноразово намагався скоїти самогубство під час досудового розслідування.

Наразі Московченку інкримінують розбещення, зґвалтування неповнолітніх та сексуальний контакт з особою, яка не досягла повноліття. У разі доведення вини йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

читайте також