На Львівщині триває масштабна розбудова військової інфраструктури

logo


15:25 18 жовтня 2017 р.

У міністерстві оборони України розповіли про те, як втілюється «Планова комплексна програма щодо розбудови інфраструктури військових містечок».

У міністерстві оборони України запевнили сьогодні, 18 жовтня: «Впродовж останніх двох років у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки та 184-му навчальному центрі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного активно тривають роботи з відновлення та нарощення інфраструктури. У пікові часи у цих військових навчальних осередках одночасно підготовку проходили близько 15 тисяч військовослужбовців з багатьох військових спеціальностей для Збройних Сил України.

Старих казармено-житлових фондів катастрофічно не вистачало, тому люди розміщувалися в обладнаних наметових містечках. Проте, постійно жити у таких умовах неможливо, особливо взимку. З метою вирішення проблемних питань щодо розміщення військовослужбовців у комфортних умовах, сучасного обладнання місць їх розташування, навчання та відпочинку, у міністерстві оборони втілюється планова комплексна програма щодо розбудови інфраструктури військових містечок по території України», – поінформували також у міністерстві оборони.

Начальник відділу капітального будівництва та ремонту Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління майор Володимир Клецун розповів: «У 2016 році з метою відходу від розміщення особового складу у наметах та забезпечення їх належними мінімальними умовами для проживання на замовлення Західного ТерКЕУ було розроблено п’ять проектів на будівництво казарм за спрощеною системою. Тобто такий об’єкт має бути практичним в експлуатації, якомога дешевшим у будівництві та потребував мінімум часу для зведення. Вибір зупинили на одноповерховій казармі розміром 60 на 16 метрів із збірно-блочним фундаментом, стінами з газобетонних блоків та метало-черепичним дахом, змонтованим на фермах і підключенням до зовнішніх інженерних мереж. Всередині є санвузли, кімната для вмивання, чотири кімнати, де можна облаштувати класи для занять, приміщення для зберігання майна та сушіння одягу. У такій казармі можна розмістити до 300 осіб. Вартість її будівництва становить близько дев’ять-десять мільйонів гривень, а термін зведення – до семи місяців.

Володимир Клецун також запевнив: «У будівництві ми застосовуємо стандартні матеріали, які використовуються для будівництва житла в Україні та об’єктів соціальної інфраструктури. Це газобетонні блоки, сучасні метало-пластикові вікна та двері. Стіни штукатурять, шпаклюють та фарбують, у санітарних приміщеннях – керамічна плитка, у спальному та решті приміщень – дерев’яна підлога. Також передбачено встановлення всіх необхідних сантехнічних систем, опалення, протипожежної сигналізації, мережі зв’язку тощо. Якщо порівнювати із наметом, у такій казармі передбачені достатньо комфортні умови для проживання військовослужбовців. А найголовніше – капітальна будівля служитиме довго, в ній буде тепло і під час сильного дощу не протече, як намет».

Однак не тільки це повідомили сьогодні, 18 жовтня, в прес-службі міністерства оборони. Решта подробиць – на її сайті.