На Львівщині триває вишкіл бійців з Вінниччини

logo


На Львівщині триває вишкіл військовослужбовців окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка. В рамках програми JMTG-U у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного солдати та офіцери здобувають знання та практичні навички під керівництвом українських та іноземних військових інструкторів.

Як тривають практичні заняття бачив кореспондент АрміяInform.

Навчаються комплексно, кожен за напрямком своєї військової спеціальності. Сучасний тренувальний центр підготовки підрозділів дає змогу це зробити. Зокрема танкісти бригади здійснюють цикл практичних занять на танковій директрисі.

— Сьогодні ми займаємося з особовим складом танкової роти. Основний акцент заняття — допомогти командирам підрозділів у вдосконаленні їхніх навичок управління діями особового складу, — говорить офіцер-інструктор з підготовки танкових підрозділів НЦПП старший лейтенант Ігор Лисенко. — В сучасному бою, чи то наступальний, чи то оборонний надзвичайно важливий аспект — це комунікація командира підрозділу та екіпажів бойових машин, навички паралельної комунікації між екіпажами танків, ведення інтенсивного обміну інформацією під час виконання завдання із застосуванням штатної радіоапаратури. Для відпрацювання цих елементів сьогодні ми підготували для танкістів відповідну вправу.

За умовами заняття, екіпажі танків повинні були виявити цілі, розташовані на відстані близько одного кілометра, з ходу вогнем знищити умовного противника та захопити район зосередження, надавши можливість підтягнутися й закріпитися власній піхоті.

На перший погляд, завдання, як то кажуть, для першого класу. Однак з нюансами. Передусім з мішеневою обстановкою. Завдяки сучасним мобільним комплексам мішеневого обладнання, які є у розпорядженні полігона, цілі для танкістів розставляли з урахуванням того, як би це робив справжній противник. Мішені, що позначали ворожі танки, гранатометні розрахунки, піхоту розташовували у хащах, у складках місцевості тощо. Для того, щоб їх знайти й уразити була потрібна увага та зібраність усього екіпажу, а також — обмін інформацією між машинами, які одночасно виконували вправу.

Вправу стрільб танкісти виконували з допомогою вкладного ствола. Здавалося б, стрільба «по пістолетному» мала б стати легшим випробуванням, ніж використання штатних боєприпасів. Але справжню снайперську влучність показав лише один з трьох екіпажів, що одночасно виконували вправу.

— Слід дуже уважно стежити за місцевістю, віддавати команди механіку-водію щодо швидкості руху, допомагати навіднику: вказувати цілі, бо він не завжди їх бачить. Здійснювати доповідь ротному. Екіпаж повинен працювати як єдиний механізм і буквально злитися з танком, — розповідає командир танкового екіпажу старший сержант Станіслав Сорочинський. — Ситуація дуже нагадує бойову, а я воюю з 2015 року. Тому швидко зорієнтувався, як виконати завдання.

Очистивши відсіки танків від стріляних гільз, танкісти повертаються до вежі, де розбір вправи проводить командир танкової роти лейтенант Дмитро Дозірчий. В офіцера в руках відомість, яка фіксує кількість влучних пострілів кожного екіпажу. Якщо раніше влучання фіксували здебільшого спостерігачі з вежі, то тепер це робить комп’ютерна програма комплексу мішеневої обстановки.

— Зверніть увагу на радіообмін! Він має бути постійний. Не забувайте доповідати про визначення цілей. Це важливо, — наголошує ротний.

Згодом екіпажі змінюються — до виконання вправи приступає наступний підрозділ. А ті, хто відстрілявся, переходять на іншу навчальну ділянку — завантаження боєкомплекту.

Незабаром танкістам-гандзюківцям доведеться виконувати аналогічну вправу, але вже з використанням штатних боєприпасів. Вишкіл бригади триває. І вже скоро здобуті навички військовослужбовці закріплять під час міжнародного навчання, яке відбудеться на Львівщині наприкінці вересня.

Нагадаємо, освіта чи армія.

Слідкуйте за новинами у ТелеграмЩе більше фото в InstagramПідписуйтесь на нас у Facebook

Ваша оцінка матеріалу