На Львівщині від COVID-19 першочергово вакцинуватимуть військових та лікарів

logo


image

У Міністерстві охорони здоров’я розробили Дорожню карту з впровадження вакцини від COVID-19 та проведення масової вакцинації в Україні у 2021-2022 роках. Про це повідомили на сайті Львівської державної адміністрації.

Вакцинація населення протікатиме в 5 етапів.

Перший — вакцинуватимуть людей із найбільшим ризиком інфікування та розвитку COVID-19, а також тих, хто виконує критичні функції у відповідь на пандемію коронавірусної хвороби COVID-19. Тобто першочегово вакцинуватимуть медичних працівників, які лікують пацієнтів від коронавірусу в стаціонарах,та військових, які беруть участь в ООС. На цьому етапі планується охопити приблизно 355 тис. людей.

Другий — вакцинуватимуть людей з надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19, а також тих, хто надає медичні послуги. Охоплення на другому етапі становитиме приблизно 2,3 млн людей.

Третій — сюди належать люди з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19, і ті, що виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави. Охоплення: приблизно 7,2 млн людей.

Четвертий — люди з підвищеним ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби, а також ті, що виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави. На цьому етапі плалують охопити приблизно 11 млн людей.

П’ятий — вакцинація категорій населення, які не увійшли до пріоритетних груп. Тобто вакцинуватимуть людей віком до 59 років, які не мають супутніх захворювань. Планове охоплення: приблизно 19 млн людей.

Міністерство охорони здоров’я уклало контракт про постачання в Україну 1 913 316 доз вакцини виробництва компанії Sinovac Biotech.

Відомо, що МОЗ також розробило загальні логістичні сценарії для імунізації населення проти COVID-19. Її проводитимуть на базі існуючих пунктів щеплень (станом на грудень 2020 року в Україні налічується 11 346 таких пунктів). Також будуть створені мобільні бригади.

Попередньо заплановано, що мобільні бригади в усіх регіонах зможуть здійснювати приблизно 190 тис. щеплень на тиждень. Також хочуть створити приблизно 50 тимчасових центрів вакцинації, які будуть матимуть необхідне обладнанням для повного циклу здійснення вакцинації.

Підписуйтеся на сторінку “Діло” у Фейсбук