На Львівщині відбудували пам’ятник убитим полякам у Гуті Пеняцькій

logo


На Львівщині відбудували пам’ятник убитим полякам у неіснуючому вже селі Гута Пеняцька, повідомив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка у суботу, 25 лютого. 

За його словами, хрест відновили за гроші місцевих українців.

«Жодних грошей з державного чи з місцевого бюджетів на відновлення пам’ятника не було. І мені було дуже приємно знати, що це просто люди, які живуть разом, причому – етнічні українці, подумали, що вони мають бути прикладом, як мають від сьогодні поводити себе українці і поляки, коли ми маємо спільну російську загрозу», – розповів Синюта. 

Він додав, що було б добре, якби також у Польщі відновили знищені минулого року пам’ятники.

«Це би була просто фантастична відповідь і мені здається, що це той крок, якого на сто відостків не очікують наші вороги», сказав голова Львівської обласної державної адміністрації.

Повідомляється, що на відбудованому в Гуті Пеняцькій хресті додано напис, що пам’ятник відновлено завдяки зусиллям місцевої громади. Зате, немає цитати з попереднього пам’ятника, авторства польського поета Корнеля Уєйського.

Як повідомлялося, на Львівщині невідомі розгромили пам’ятник полякам, які загинули від рук нацистів в 1944 році. Посол України в Польщі Андрій Дещиця засудив знищення пам’ятника.

Поліція відкрила провадження за ч.3 ст.161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань) Кримінального кодексу України.

Голова українського МЗС Павло Клімкін заявив, що Інцидент із руйнуванням у селі Гута Пеняцька пам’ятника полякам, загиблим під час Другої світової війни, не викличе погіршення відносин між Україною та Польщею. Про це заявив міністр закордонних справ