На Львівщині видобуватимуть газ із сміттєзвалища?

logo
216219_na_lvivwini_vidobuvatimut_gaz_iz_smittezv.jpeg


Львівська міська рада вирішила провести конкурс на будівництво системи дегазації твердих побутових відходів у с. Великі Грибовичі.

Про це повідомляє прес-служба львівської міської ради, пише – Громадське радіо.

Ця система дозволить видобувати із полігону побутових відходів газ, який в подальшому будуть використовувати для виробництва енергії.

Виконувач обов’язків департаменту з питань поводження з відходами Сергій Сало розповів, що конкурс проведе ЛКП «Зелене місто».

Зокрема, зазначається, що напередодні на сміттєзвалищі пробурили 15 свердловин, у 13 з яких виявили концентрацію метану на рівні 60%. Такі показники дозволять видобувати зі сміттєзвалища газ, спалювати його та видобувати електроенергію.

«Проведення конкурсу дасть можливість провести один з етапів рекультивації Грибовицького полігону за кошти інвесторів, що покращить екологічну ситуацію та зменшить вірогідність виникнення пожеж на полігоні», — повідомив очільник департаменту з питань поводження з відходами Львівської міськради Сергій Сало.

Нагадаємо, 30 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі спалахнула пожежа, яка призвела до людських жертв. Тоді було прийнято рішення про закриття полігону. Мер міста Львів Андрій Садовий звернувся до мера столиці Віталія Кличка з проханням сприяти у вирішенні проблеми з утилізації відходів.


А поділитися?