На Львівщині відзначили 400-ліття заснування монастиря сестер василіанок

logo


image

14-16 жовтня у м. Яворові, що на Львівщині, відбулися урочисті святкування з нагоди 400-ліття від заснування монастиря сестер василіанок.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Архиєрейську Літургію відслужили владика Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Львівський, владика Василь Тучапець, екзарх Харківський, і численні отці, брати та сестри в чернецтві, котрі прибули з різних куточків України та світу: США, Італії, Румунії, Хорватії, Польщі. В урочистостях взяли участь представники усіх рівнів державної влади, друзі та добродії монастиря.

Святкування продовжилися Урочистою академією.Прозвучали доповіді с. Доротеї Анни Бусовські, ЧСВВ, та с. Варвари Михальчик, ЧСВВ, зі США про заснування монастирів яворівськими черницями за океаном. Цікавий екскурс про мистецькі пам’ятки Яворівського монастиря, а особливо про чудотворну ікону Пресвятої Богородиці представила с.Назарія Михайлюк, ЧСВВ.

У рамках сявткування відбулась ювілейна наукова конференція, на якій йшлося про історію заснування, становлення та діяльності монастиря впродовж 400 років, виступили науковці та дослідники.

Про яворівський Покровський монастир, його фундацію та розвиток у XVII-XVIII ст. розповів п.Олег Дух. Також с. Євстахія Романчук, ЧСВВ, представила одне з найважливіших історичних джерел для вивчення історії сестер василіанок, зокрема Яворівської обителі, – Хроніки монастиря. С.Дарія Турків, ЧСВВ, розповіла про значний вклад монастиря у виховання молодого покоління. Про освітню діяльність черниць у Дрогобичі можна було почути із доповіді п.Ольги Сеник. Модераторами сесій наукової конференції були п.Олег Турій та с.Дарія Турків, ЧСВВ.

Завершилося святкування Архиєрейською Божественною Літургією та Молебнем перед монастирською іконою Пресвятої Богородиці, які служив владика Василь Тучапець.