На Львівщині волонтери прибрали парк від сміття і висадили дерева (ФОТО)

logo


image

11

Поширень

В Україні відбулася прем’єра першого мультфільму проєкту «Всі, хто хотіли, поїхали?».

Про це повідомили в Центрі прав людини ZMINA у фейсбуці.

«Кримськотатарський народ добре пам’ятає, як понад 70 років тому з Криму виселили майже всі їхні родини. Тож сьогодні, попри шалений тиск з боку окупантів, ці люди тримаються рідної землі. Саме про це розповідає наш перший мультфільм, заснований на реальній історії Муміне Салієвої – кримської татарки, правозахисниці, матері, дружини політв’язня», – йдеться у повідомленні.

Як пише Укрінформ, в Україні 2 квітня стартував показ соціального проєкту «Всі, хто хотіли, поїхали?».

«У серії з 10 мультфільмів розкажуть про реальних людей, які з тих чи інших причин залишилися мешкати на тимчасово окупованих територіях в Криму і на сході України», – йдеться у повідомленні.

Про проєкт

Як зазначається, починаючи з 2 квітня, мультфільми щотижня публікуватимуть на фейсбук-сторінці проєкту «Всі, хто хотіли, поїхали?» і сторінках Центру прав людини ZMINA.

За словами Єлизавети Сокуренко, журналіста Центру прав людини ZMINA та продюсера проєкту, фразу, що дала назву фільму, часто можна почути щодо мешканців тимчасово окупованих територій. Нібито кожен, хто з початком війни не покинули їх, мають проросійські погляди, підтримали «путіна» і так звану «русскую весну».

«А відтак їх можна вважати зрадниками, які свідомо зробили вибір між Україною та «русским миром» на користь останнього. Тож порушення їхніх прав, загрози їхнім життям, обстріли, відсутність гідних умов життя, презирство – це те, мовляв, на що вони заслуговують. У серії роликів ми розвінчуємо цей міф і показуємо реальних людей, які стоять за дискримінаційними ярликами «колаборанти», «сепаратисти» тощо», – коментує Сокуренко.

: VR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні

Рішення людей залишитися на окупованих територіях може сприйматися як політичний маніфест на користь країни-окупанта, хоча насправді це не завжди так, пояснює Альона Луньова, консультант фільму, правозахисник та менеджер з адвокації Центру прав людини ZMINA.

«Може здаватися, що дуже просто залишити все і поїхати з місця, яке вважаєш своїм домом. Це зовсім не так. І ми через історії наших героїв показуємо життєві обставини, через які багато наших співгромадян досі залишаються на окупованих територіях», – каже вона.

Зазначається, що історії для проєкту шукали за допомогою низки громадських організацій, які працюють у царині захисту прав внутрішньо переміщених осіб та мешканців тимчасово окупованих територій.

Як створювали мультфільм

За словами режисера проєкту Ксенії Кравцової, майже всі мультфільми проєкту створені в різній техніці, зокрема мальованої класичної анімації, стоп моушен анімації, предметної анімації. Над ними як креативний продюсер та режисер анімації працювала Анастасія Фалілєєва, переможниця та учасниця міжнародних кінофестивалів, а також режисери анімації Родіон Шуб та Клим Климчук.

«Лише два з мультфільмів, які ми створили разом з художницею Алевтиною Кахідзе, намальовані нею в одному стилі. Один з них про маму Алевтини, Людмилу Андріївну, більш відому як Клубніку Андрїївну, про яку у Жданівці всі знали, що вона «бендеровка». Саме її історія надихнула нас на створення проєкту», – розповідає Кравцова.

: Хто такий Костянтин Острозький? Вийшов перший ролик анімаційного серіалу «Історії небайдужих»

Нагадаємо, вийшов другий ролик анімаційного серіалу «Історії небайдужих» про Івана Мазепу.

Як ми повідомляли раніше, вийшов офіційний трейлер українського мультфільму «Віктор_Робот».

Головне фото: ukrinform.com.

11

Поширень