На Львівщині вшанували пам’ять полковника УПА Мирослава Онишкевича

logo


На Львівщині вшанували пам’ять полковника УПА Мирослава Онишкевича

image

Сьогодні, 26 січня, з нагоди 110-ї річниці від дня народження полковника УПА, діяча ОУН(б) Мирослава Онишкевича, представники влади та громадськості вшанували його пам’ять в м.Угнів Червоноградського району.

Про це інформує Четверта студія з посиланням на прес-службу Львівської ОДА.

Так, присутні відвідали Угнівську загальноосвітню школу I-III ступенів імені братів Онишкевичів, де поспілкувалися з учнями про внесок військового діяча Мирослава Онишкевича в становлення української державності.

Опісля разом зі школярами та вчителями поклали квіти до пам’ятної таблиці на будинку, де народилися брати Онишкевичі, та до хреста поруч із церквою Різдва Пресвятої Богородиці м. Угнів.

Серед учасників заходу – директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації Андрій Ковальський, голова постійної комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Святослав Шеремета, голова Львівської обласної організації Конгресу українських націоналістів Микола Посівнич та представники громадськості.

Довідково:

Мирослав Онишкевич (псевдо: «Орест», «Білий», «Богдан», «Олег») – полковник УПА, діяч ОУН(б), командир Військової Округи «Сян». Народився 26 січня 1911 року в с. Угневі на Львівщині.

Закінчив народну школу в Угневі та мірничу школу в Ковелі. Опісля – в українській гімназії м. Львова, яку не закінчив у зв’язку з хворобою.

Був арештований польською поліцією та засуджений на один рік за співпрацю з ОУН. Після тюрми служив у польському війську, звідки знову потрапив на два роки до тюрми.

Був звільнений в 1935 році та повернувся до Угнева, де працював в адвокатській канцелярії.

В 1936 році Мирослав Онишкевич одружився з Стефанією Зварич, а через рік народився син Володимир. Невдовзі Мирослав Онишкевич переїхав з родиною до Львова, де весь свій час віддавав роботі в революційній ОУН.

З початком війни взяв активну участь у похідних групах в центральні і східні області України, де перебував до 1943 року. Повернувшись в Угнівщину, взяв активну участь у формуванні Української Повстанської Армії.

Його було включено до першого військового штабу ОУН у Галичині. Він відповідав за організацію військових структур УПА в чотирьох округах Львівщини.

В кінці квітня 1944 року був заступником командира 2-ї Воєнної Округи «Буг». Перед відходом німців командира «Ореста» перевели до Головного Військового Штабу УПА, де його застав прихід більшовиків.

З жовтня обійняв пост командира Військової Округи «Сян». У березні 1948 року Онишкевич був арештований польською поліцією, а в травні 1950 року  Військовий районний суд у Варшаві засудив командира «Ореста» до розстрілу.

Cтрачений 6 липня 1950р. у в’язниці в Мокотові у Варшаві. Його тіло закопали в безіменній могилі, ймовірно, на військовому комунальному цвинтарі на варшавських Повонзках.

Коментарі

Позначки: Львівська область, Червоноград