На Львівщині ще одна громада встановлює контроль над вирубкою лісу

logo


89B5078C 2206 485F 88BB B2A7C4750209 1043x380Депутати Новокалинівської громади на сесійному засіданні минулого тижня прийняли рішення, що регламентує порядок ведення лісового господарства на території громади. Таке рішення аргументують тим, що неконтрольовані рубки завдають шкоди усій екосистемі.

Про це інформує LMN.

«У нас у Дублянах та Корналовичах ще зовсім недавно був розкішний ліс: тут росли столітні дуби. Територія була настільки цікавою, що тут можна було створювати заповідник. Водились різноманітні птахи, росла гарна флора. А зараз від цього лісу залишились пеньки, все поросло ожинником. Надмірні рубки знищують всю екосистему краю», – пояснює голова Новокалинівської громади Богдан Юзвяк.

Відповідно до рішення, лісокористувачі тепер мають напередодні проведення рубок обговорювати їх на громадських слуханнях. Богдан Осипович пояснює: громада розуміє, що за лісом треба доглядати, час від часу мають здійснюватись санітарні рубки. Йдеться про те, аби рубки не перетворювались в суцільну ліквідацію лісового фонду громади.

«У багатьох селах нашої громади, коли починаються дощі, є загроза підтоплення. Зараз ліс треба відновлювати, насаджувати новий, а ми, на жаль, зараз цього не бачимо, бачимо лише постійні рубки. Депутати у рішенні одностайні: громада має мати інструмент для контролю рубок, лісникам потрібно комунікувати з громадою, тоді й буде більша довіра до їх роботи», – пояснює Богдан Юзвяк.

Нагадаємо, таке рішення прийняли вже 5 громад на Львівщині.

image