На Львівщині за п’ять років планують створити сім регіональних полігонів ТПВ

logo


Депутати Львівської обласної ради ухвалили Стратегію управління відходами у Львівській області до 2030 року, яка передбачає системe комплексного управління збором, вивезенням, утилізацією та переробкою побутових відходів та реорганізацію сміттєзвалищ на Львівщині.

«Після того, як на Львівщині сталася криза з вивезенням сміття внаслідок трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі, виникла необхідність терміново розробити нову систему організації управління відходами на території області. Така робота розпочалася ще на початку року. Опісля з міського на обласний рівень перейшла функція управління відходами. Також очікувалося прийняття національної стратегії поводження з ТПВ. Ухвалена обласною радою Стратегія управління відходами – це досить ґрунтовний документ, який розписаний в термінах і переліках заходів, передбачає конкретні шляхи реалізації та кластерний підхід», – зазначив перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус.

На Львівщині є 20 діючих стаціонарних сміттєзвалищах, загальною площею 116,77 га. На них накопичено понад 4 млн тонн ТПВ, середній відсоток заповнення звалищ – 70%. Крім цього виявлено 154 стихійні звалища, загальною площею 133 га. Найбільше їх зафіксували у Бродівському, Золочівському та Радехівському районах.

Карта діючих санкціонованих сміттєзвалищ на Львівщині

Для зменшення негативного впливу на довкілля планується здійснити рекультивацію та закриття більшості сміттєзвалищ в області. Відповідно до ухваленої стратегії, до 2022 року мають організувати сім регіональних полігонів захоронення ТПВ. На них мають встановити лінії для сортування сміття. Також ці полігони мають бути обладнані системами дегазації з виробництвом електроенергії, та системами відведення та очищення інфільтрату.

На Львівщині планують організувати сім регіональних полігонів ТПВ

Документом передбачено забезпечити якісний рівень надання послуг з централізованого збору та вивезення ТПВ у всіх населених пунктах області. Для цього розроблятимуть логістичні схеми вивезення ТПВ з населених пунктів. У всіх населених пунктах мають затвердити схеми санітарної очистки. Також проводитиметься закупівля спецтехніки, нових контейнерів, а підприємства, яка, що здійснюватимуть централізований збір ТПВ визначатимуть на конкурсних засадах.

Стратегією також передбачено поширити роздільний збір сміття на усі населені пункти Львівщини. На сьогодні роздільний збір здійснюють у 70 населених пункта, ним охоплено лише 31.5% населення. У 2018 році заплановано охопити роздільним збором ще 10 міст, 24 селища міського типу та 376 сіл з населенням більше 500 осіб. В наступні роки заплановано поступово охоплювати послугою населені пункти з чисельністю мешканців 200 осіб та менше.

Окрім цього, очікується, що завдяки роздільному збору та покращенню діяльності підприємств, які обслуговуватимуть полігони, переробка сміття на вторинну сировину зросте до 30%.

Перелік заходів з реалізації стратегії у 2018 році мають намір затвердити до березня наступного року.

Як інформував ZAXID.NET, Львівська міськрада визначила нове місце для будівництва сміттєпереробного заводу – поблизу очисних споруд «Львівводоканалу» на вул. Пластовій.